15:42 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152

  Prastas matomumas sukėlė problemų keliuose, oras mieste yra labai užterštas, normos šiuo atžvilgiu gerokai viršijamos

  Pirmadienį Pekinas atsidūrė stiprios smėlio audros epicentre, o Kinijos sostinėje buvo paskelbtas geltonasis pavojaus lygis. Vaizdo įrašas skelbiamas "Worlds Weather Videos" Youtube kanale.

  Matomumas mieste prastas, keliuose susidarė spūstys, automobiliai važiuoja su įjungtais priekiniais žibintais. Gyventojų buvo paprašyta be reikalo neišeiti iš namų ir imtis atsargumo priemonių. Renginiai, kuriuos planuota rengti gatvėse, atšaukti.

  Be to, registruojama stipri oro tarša: PM2,5 kenksmingų dalelių kiekis pasiekė 247 mikrogramus kubiniame metre (pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, leidžiama iki 25 mikrogramų), o PM10 dalelių lygis pasiekė 1 000 mikrogramų kubiniame metre.

  Du Pekino oro uostai dėl esamos padėties atšaukė apie 400 skrydžių.

  Meteorologai prognozuoja, kad smėlio audra tęsis iki kovo 16 dienos ryto ir palies kitas Kinijos dalis. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, audra buvo blogiausia per pastarąjį dešimtmetį.

  Smėlio audros Pekine nėra retos. Jos kyla iš Vidinės Mongolijos autonominio regiono dykumų, kur dėl smėlio audros dingo daugiau nei 80 žmonių, taip pat yra problemų dėl elektros tiekimo.

  Tegai:
  Pekinas, audra

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos