22:06 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504

  Abu politikai pirmąją vakcinos dozę gavo penktadienį. Pasak Prancūzijos ministro pirmininko, jis pasiskiepijo šiuo preparatu, kad parodytų, jog "AstraZeneca" gaminama vakcina galima pasitikėti

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir Prancūzijos premjeras Žanas Kasteksas buvo paskiepyti nuo koronaviruso "AstraZeneca" preparatu.

  Džonsono vakcinacija vyko St Thomas Hospital ligoninėje, arčiausiai premjero rezidencijos ir toje pačioje vietoje, kur praėjusį balandį Džonsonas, įpusėjus pirmajai koronaviruso bangai, buvo gydomas nuo COVID-19.

  "Aš nieko nepajaučiau, viskas buvo labai gerai, labai greitai. Kiekvienas, kuris gauna kvietimą, prašau, ateikite pasiskiepyti", — sakė Džonsonas.

  Džonsonas kovo 17 dieną parlamente paskelbė, kad Nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba jį pakvietė skiepytis ir kad jis bus paskiepytas būtent "AstraZeneca" perapratu.

  Penkiasdešimt šešerių metų ministras pirmininkas skiepijamas dėl savo amžiaus. Koronaviruso vakcina šiuo metu yra prieinama visiems Jungtinės Karalystės gyventojams, vyresniems nei 50 metų.

  Kasteksas buvo vakcinuotas Paryžiaus regiono Sen Mandės karo ligoninėje.

  Penktadienį ministras pirmininkas paskelbė norą pasiskiepyti, kad parodytų, jog galima pasitikėti "AstraZeneca" vakcina.

  Remiantis "Elabe" apklausa, atlikta kovo 15-16 dienomis, tik 20 procentų prancūzų pasitiki "AstraZeneca" vakcina.

  Vasario pradžioje Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras Olivieras Veranas pasiskiepijo pirmąją "AstraZeneca" vakcina.

  Ketvirtadienį EVA paskelbė, kad išnagrinėjusi turimą informaciją daro išvadą, jog "AstraZeneca" vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 yra "saugi ir veiksminga", nepaisant pranešimų, kad kai kuriems paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

  Lietuvoje skiepijimas "AstraZeneca" vakcina atnaujinamas nuo penktadienio ryto, be to, gyventojai gali rinktis vakciną iš tuo metu vakcinacijos centre esančių vakcinų.

  Temos:
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Dar šia tema

  Mačiulis įvertino tikimybę mirti nuo vakcinos AstraZeneca
  Į Lietuvą atgabenta dar viena "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta
  Europa keršija bendrovei "AstraZeneca"
  Tegai:
  AstraZeneca, koronavirusas, vakcina, Prancūzija, Didžioji Britanija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos