17:05 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921

  Kaip pastebėjo specialistai, pasodinus spygliuotį, svarbu gerai suspausti dirvožemį, kad neliktų oro tarpų, svarbu ir gerai palaistyti

  Kovo 20-ąją, netoli Verkių rūmų Vilniuje, gimsta pirmasis Kalėdų miškas — jį šiuo metu sodina vilniečiai, išsaugoję gyvas vazonines kalėdines eglutes po žiemos švenčių.

  Jie išsaugojo jas nuo 2020–2021 metų Kalėdų, o šį šeštadienį atsivežė prie Verkių rūmų, kur pasodino jas atvirame lauke.

  "Kalėdinės eglutės Vilniuje sugrįžta į gamtą. Įdomiausia įsivaizduoti, kaip šis miškas atrodys po 30 metų, kai galėsim atvažiuoti čia su savo vaikais pasigrožėti paaugusiais kėniais ir eglėmis", — pasodinęs eglutę pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

  Pasak mero, vilniečiai labai sąmoningi, iš to ir gimė ši idėja. Nuo ryto iki pietų jau pasodinta apie 20 eglučių.

  Жители Вильнюса высаживают елки в Рождественском лесу
  Vilniečiai sodina eglutes "Kalėdų miške"

  Akcijos dalyviai teigė, kad jie mėgins tiksliai prisiminti, kur pasodino savo medį.

  Pasak miškininko Raimundo Eremino, tiesiai pasodinus spygliuotį, svarbu gerai suspausti dirvožemį, kad neliktų oro tarpų, svarbu ir gerai palaistyti.

  Prieš ruošiantis atvykti reikėtų patiems darkart įvertinti savosios eglutės būklę – jei nuo jos stipriai byra spygliai, sodinti nebeverta. Jei eglutė atrodo gyvybinga, reikėtų paskutinę savaitę prieš sodinant ją intensyviau palaistyti, kad augalas atgautų prarastą drėgmės balansą.

  Įšalas jau pasitraukęs, dirvožemis dabar drėgnas, tad pats laikas skubėti sodinti spygliuočius. Į Kalėdų mišką galima važiuoti drąsiai dar ir visą kitą savaitę. Realybė tokia, kad ne visos jos prigis, bet reikia mėginti.

  "Vilniaus miesto parkų" darbuotojai vilniečių laukia ir su kastuvais bei laistytuvais jų neturintiems, ir su sodinimo patarimais.

  Raimonda Radžiūnienė, Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos vadovė, pasakojo, kad iki šiol čia buvusi neišvaizdi apleista erdvė, kurią teko tvarkyti, atkuriant į natūralią pievą, šienauti, ir kol susiformuos tikras miškas, parko darbuotojai juo rūpinsis ir puoselės toliau.

  Рождественский лес в Вильнюсе
  Vilniečiai sodina eglutes "Kalėdų miške"

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos