11:09 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921

  Miesto centre, Konstitucijos prospekte stovintis sovietmečiu statytas daugiaaukštis namas artimiausiu metu visiškai atsinaujins

  Artimiausiu metu Konstitucijos prospekte stovintis 1989 m. statybos namas sulauks antrojo savo gimtadienio ir pavirs šiuolaikiško modernizavimo pavyzdžiu visam miestui. Savivaldybė kartu su įstaiga "Atnaujinkime miestą" jau davė pradžią atnaujinimo darbams. 

  Konstitucijos prospekte esančio namo atnaujinimo investicijų plane numatyta vietoje pasenusios šildymo sistemos įrengti atsinaujinančios energijos šilumos siurblį, kuris ruoš šilumą ir karštą vandenį. Po renovacijos gyventojų išlaidos šildymui, karštam vandeniui ir elektrai bendrosioms reikmėms turėtų sumažėti devynis kartus.

  Į pastato fasadą planuojama integruoti saulės elektrinę, kuri gamins elektrą bendrosioms reikmėms ir šilumos siurbliui. Atsinaujinantys energijos šaltiniai ne tik padidins pastato energinį efektyvumą, bet ir sumažins į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 233 tonomis per metus.

  "Konstitucijos prospektas yra tapęs centriniu verslo rajonu, kuriame įsikūrę didžiausi Lietuvos bankai, verslo viešbučiai, miesto savivaldybė, taip pat jau ilgus metus veikiantys ir dar statomi biurų pastatai. Natūralu, kad šiai miesto daliai tiek savivaldybė, tiek čia dirbantys ir gyvenantys žmonės kelia didelius lūkesčius", – aiškina projektą kuruojantis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

  Techninį darbų projektą pastatui atnaujinti planuojama parengti iki ateinančio rudens, o daugiabučio modernizavimo darbai turėtų prasidėti 2022 m. II ketvirtį.

  Dar šia tema

  Vilniaus centre pastebėtas lydekas nelegaliai žvejojęs asmuo — video
  ETPA vadovas praėjo pro piketą, skirtą žodžio laisvei Latvijoje palaikyti — video
  Lietuvoje nufilmuotas viesulas — video
  Tegai:
  video, Vilnius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos