22:18 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504

  Šalies vadovas gyventojams palinkėjo vilties, ramybės ir meilės. Pasak valstybės vadovo, dabar žmonėms labiau nei bet kada reikia santarvės ir vienybės

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ledi Diana Nausėdienė pasveikino su šv. Velykomis, kurias viso pasaulio katalikai švenčia sekmadienį. Vaizdo įrašą paskelbė prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pasak Lietuvos vadovo, šv. Velykos visada žadina atgimimo viltį, kurios jokios negandos negali užgožti.

  "Mums visiems dabar labai nelengva. Šiandien mums ypatingai reikia santarvės ir vienybės. Supratimo, kad esame stipri ir kantri tauta. Tauta, kuri atgimsta po sudėtingiausių išbandymų. Mes nugalėsime, kaip jau nugalėjome daugel kartų mūsų istorijoje. Kovokime vienas už kitą, atsiremkime vienas į kitą, padėkime vienas kitam", — ragino valstybės vadovas.

  Prezidentas gyventojams palinkėjo vilties ir ramybės.

  "Velykų rytmetis visada išaušta ir tai visada šviesos rytas. Tegul jis atneša į Jūsų namus santarvę ir meilę.

  Sveiki sulaukę šv. Velykų!" — rašoma sveikinime.

  Taip pat sekmadienį Lietuvos vadovas savo ir Lietuvos žmonių vardu šventų Velykų proga pasveikino popiežių Pranciškų.

  "Šią dieną taip norisi pakelti akis nuo mus supančių laikmečio sudėtingumų ir nukreipti mintis į ateitį, kartu su Jumis sakome – turime tapti solidaresni, turime įsileisti į savo širdis tuos, kurie patiria sunkumų, turime kurti brolišką pasaulį", — sakė Nausėda, palinkėdamas jam geros sveikatos ir dvasios tvirtybės.

  Šiais metais, skirtingai nei pernai, bažnyčios per šv. Velykas nėra visiškai uždarytos, tačiau masinės pamaldos buvo atšauktos. Jos transliuojamos internetu, per televiziją ir radiją. Jų tvarkaraštis nuolat atnaujinamas.

  Karantinas respublikoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Judėjimas tarp savivaldybių draudžiamas iki Velykų — balandžio 6 dienos imtinai. Tuo pačiu metu gyventojai vis dar turi galimybę judėti tarp žiedinių savivaldybių, tai yra, judėti leidžiama tiems, kurie gyvena kaimyninėse miesto ir rajono savivaldybėse.

  Tegai:
  Velykos, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos