14:50 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Apklausos
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (348)
  33

  Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad valstybė pilnai pasiruošusi apmokėti visą pagalbinio apvaisinimo paslaugų spektrą vaikų negalinčioms susilaukti poroms, bet tik du kartus

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad valstybė jau yra pasiruošusi sėkmingai teikti pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikučių, ir apmokėti pilną kainą už visas reikalingas paslaugas, iki kol moteris pradės lauktis, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Skaičiuojama, kad vienai moteriai padėti pastoti reikalingos paslaugos gali kainuoti maždaug 3 tūkstančius eurų. Jei per metus tokių moterų būtų 1000, joms pilnas paslaugų paketas kainuotų maždaug 3 milijonus eurų, kurį sudaro pagalbinio apvaisinimo procedūrų, medikų konsultacijų, reikiamų vaistų ir genetinių tyrimų, kurie atliekami tam tikrai atvejais, kainos.

  Visas paslaugas apmokės sveikatos draudimo fondas

  Visos šios paslaugos bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tai reiškia, kad pacientams už šias paslaugas nereikės papildomai nieko primokėti nei valstybinėje, nei privačioje gydymo įstaigoje, nes jos pagal sutartis su ligonių kasomis gaus pilną apmokėjimą už šias paslaugas.

  Tiesa, valstybės lėšomis kompensuojamų pagalbinių apvaisinimų skaičius yra ribotas iki dviejų.

  Pagal Lietuvos akušerių ginekologų draugijos pateiktą informaciją, Lietuvoje kasmet galėtų būti preliminariai atliekama 800-1000 dirbtinio apvaisinimo procedūrų. Įvertinus tai, kad tokios paslaugos mūsų šalyje iki šiol nebuvo kompensuotos PSDF lėšomis, ir gydymo įstaigų, galinčių teikti dirbtinio apvaisinimo paslaugas, būtų tik kelios. Šias paslaugas jau gali teikti Santariškių klinikos, neseniai gavusios licenciją. Vėliau jas planuoti pradėti teikti dar kelios įstaigos.

  Kokia bus kaina

  Taigi dirbtinio apvaisinimo paslaugos kainą sudaro gydytojų konsultacijos, pagalbinio apvaisinimo procedūros, vaistai ir genetiniai tyrimai.

  Jau balandį bus pradėti kompensuoti vaistai, reikalingi kiaušidžių stimuliacijai, kad moterys galėtų pastoti. Kaip tik šiuo metu baigiami derinti teisiniai formalumai, būtini įtraukiant šiuos vaistus į kompensuojamųjų sąrašą. Vidutiniškai vienam kiaušidžių stimuliacijos gydymo atvejui, t. y. vienai moteriai paruošti, reikės apie 2 tūkstančių eurų.

  Pagalbinio apvaisinimo įstatymas sukelia daug emocijų ir diskusijų >>

  Iš viso skaičiuojama, kad pirmaisiais metais reikėtų apie 1,3 milijonų eurų, o antraisiais — 1,6 milijonų eurų. 

  Tuo tarpu gydytojų specialistų atliekamos pagalbinio apvaisinimo gydymo procedūros per metus kainuotų apie 800 tūkstančių eurų, jei jos būtų suteiktos maždaug 1000 moterų.

  Apmokami genetiniai tyrimai

  Sudėtingesniais, atvejais vaikų negalinčioms susilaukti poroms, reikalingi ir genetiniai tyrimai, esant indikacijoms prieš embriono perkėlimą į moters kūną.

  Iš viso jų yra atliekami du. Vienas iš jų kainuoja 2 tūkstančius eurų, o jų per metus atliekama keliasdešimt. Antrojo kaina siekia 6 tūkstančius eurų, kurių kasmet atliekama maždaug 10.

  Tad, jei per metus būtų suteikta keliasdešimt tokių paslaugų, šiems tyrimams apmokėti gali reikėti apie 200 tūkstančių eurų per metus.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (348)

  Dar šia tema

  Prezidentė vetavo Pagalbinio apvaisinimo įstatymą
  Liberalai prašo prezidentės vetuoti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą
  Seimas ketina įteisinti pagalbinį apvaisinimą
  Tegai:
  šeima, pagalbinio apvaisinimo paslaugos, kompensuojamieji vaistai, kompensacija, vaikai, Santariškių klinikos, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos