04:15 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Apklausos
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu Lietuvoje renovuojama apie 570 daugiabučių. Iš viso nuo 2013 metų jų atnaujinta daugiau kaip 2600

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Pasak rinkos tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa, dauguma norėtų atnaujinti savo daugiabutį, praneša Aplinkos ministerija.

  "85 proc. respondentų nuomone, valstybinė Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa prisideda gerinant žmonių gyvenimo kokybę. Net 79 proc. apklaustųjų, esant tinkamoms aplinkybėms, dalyvautų savo daugiabučio namo renovacijos procesuose", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad 82 proc. respondentų lengviau ryžtųsi atnaujinti savo daugiabutį, jeigu žinotų, kad jis yra įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą ir kad ją įgyvendinant bus atnaujinami visi kvartalo daugiabučiai namai ir viešieji pastatai, gatvių apšvietimo tinklai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės ir kt.

  Pabrėžiama, kad 63 proc. renovuotinų namų gyventojų norėtų įsidiegti inovatyvias energijos taupymo priemones.

  Tuo pačiu, 55 proc. nurodė, kad svarbiausia priežastis — galimybė sutaupyti ir mažiau mokėti už energijos sąnaudas. Ketvirtadaliui (26 proc.) apklaustųjų svarbus draugiškumas aplinkai.

  Teigiama, jog 89 proc. respondentų teigiamai vertina valstybės planus, kad ateityje visi gyvenamieji namai energija apsirūpintų autonomiškai, neterštų ir nešildytų aplinkos.

  Šiuo metu Lietuvoje, BETA duomenimis, renovuojama apie 570 daugiabučių. Iš viso nuo 2013 metų jų atnaujinta daugiau kaip 2600.

  Dar šia tema

  Buvo skirtos lėšos dar dviejų buvusių naftos sandėlių įrangai
  Linkevičius pasveikino naująjį Armėnijos užsienio reikalų ministrą
  Tegai:
  apklausa, renovacija, daugiabutis, butas, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos