20:01 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos piliečių pasai. Archyvinė nuotrauka

  Lenkija atnaujina kontrolę prie savo vidaus sienų

  © Sputnik/ Констанция Ждановская
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Šengeno erdvei priklausanti Lenkija nuo liepos 4 dienos laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų, taip pat ir su Lietuva.

  VILNIUS, geg 30 — Sputnik. Tokių papildomų saugumo priemonių, šalis imasi dėl Varšuvoje įvyksiančio NATO viršūnių susitikimo bei Krokuvoje rengiamų Pasaulio jaunimo dienų, kuriose ketina dalyvauti popiežius Pranciškus. Šios priemonės galios iki rugpjūčio 2 dienos.

  Kontrolė bus vykdoma buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva.

  Papildomų saugumo bei kontrolės priemonių Lenkijos teisėsaugininkai taip pat imsis šalies oro bei jūrų uostuose.

  Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių, taip pat ir Lietuvos, piliečiai, įvažiuojantys į Lenkiją, šios valstybės pareigūnams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą — piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t. y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.

  Atvejai, kai Šengeno erdvės narė pasinaudoja teise laikinai atnaujinti savo valstybės vidaus sienų kontrolę, yra nereti. Anksčiau dėl didelių sporto renginių bei įvairių aukščiausio rango politikų susitikimų, pabėgėlių srautų savo vidaus sienų kontrolę buvo atnaujinusios Austrija, Vokietija, Portugalija, Latvija, Prancūzija, Suomija ir kai kurios kitos Šengeno erdvės šalys.

  Lenkija pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų atnaujina trečią kartą nuo 2012 metų, kuomet ši šalis kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą.

  2013 metais Lenkijos sienų kontrolė buvo laikinai atnaujinta dėl Varšuvoje vykusios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos.

  Dar šia tema

  Lenkijos ministrai nesutaria dėl Rusijos narystės NATO
  Keturis vietnamiečius nelegaliai gabeno Lenkijos pilietis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos