21:29 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Archyvinė nuotrauka

  Putinas dalyvaus Eurazijos ekonominės sąjungos susitikime Astanoje

  © Sputnik/ Алексей Дружинин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  9 0 0

  Kazachstano sostinėje Rusijos prezidentas dalyvaus Eurazijos ekonominės sąjungos valstybių vadovų susitikime.

  VILNIUS, geg 30 – Sputnik. Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas gegužės 31 dieną dalyvaus Aukščiausiosios Eurazijos ekonominės tarybos susitikime, kuris vyks Astanoje, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Putinas gegužės 31 dalyvaus Aukščiausiosios Eurazijos ekonominės tarybos susitikime kuris vyks Astanoje. Tikimasi, kad Eurazijos ekonominės sąjungos valstybių narių vadovai aptars integracijos perspektyvas, įskaitant bendros dujų, naftos ir jos produktų rinkos formavimą", — sakoma pranešime.

  Be to lyderiai apsikeis nuomonėmis dėl Sąjungos prekybos ir ekonominių ryšių plėtojimo su kitomis šalimis ir regioniniais integraciniais susivienijimais, po derybų planuojamas Euroazijos sąjungos praktinių aspektų funkcionavimo dokumentų priėmimas.

  Taip pat vizito metu įvyks Putino ir Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo dvišalis susitikimas.

  Sutartis dėl Eurazijos ekonominės sąjungos įsigaliojo 2015 metų sausio 1 dieną. Šalys dalyvės – Armėnija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Rusija.

  Eurazijos ekonominė sąjunga įsteigta Muitų sąjungos tarp Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos pagrindu.

  Tarp Sąjungos šalių vyksta laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir darbo jėgos judėjimas. Taip pat vykdoma koordinuota, nuosekli ir vieninga politika pagrindinėse ekonomikos srityse.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos