14:23 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Gorilos statula zoologijos sode, kur buvo nužudytas 17-metė žmogbeždžionė Harambe. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Žmogbeždžionės Harambe žūtis tapo "beprasme tragedija"

  © REUTERS/ William Philpott
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92 0 0

  JAV gyvūnų teisių gynimo aktyvistai pirmadieni surengė Atminimo dienos budėjimą Sinsinačio zoologijos sode nušautai gorilai pagerbti.

  VILNIUS, geg 31 — Sputnik. Cinsinačio Ohajo valstijoje gyventojas Anthony Seta 17-metės žmogbeždžionės Harambe žūtį pavadino "beprasme tragedija", bet, anot jo, pirmadienio budėjimu nesiekiama kam nors priekaištauti, o tik norima pagerbti Harambę.

  "Vieni gali kaltinti tėvus, kiti — zoologijos sodo darbuotojus, — sakė Seta. Esmė yra ta, kad tik ką gimtadienį šventęs gorila buvo nužudytas".

  Šio gorilų patino gimtadienis buvo gegužės 27-ąją,o kitą diena jis buvo nušautas.

  Du incidento liudininkai pasakojo, kad jiems susidarė įspūdis, jog gorila mėgina apsaugoti berniuką, bet ją išgąsdino žiūrovų klyksmai. Tada gyvūnas sugriebė vaiką, iškėlė iš griovio ir nutempė į kitą aptvaro vietą, nurodė pareigūnai. Baimindamiesi dėl vaiko gyvybės, zoologijos sodo darbuotojai nušovė Harambę.

  Vaikas, kurio vardas neatskleidžiamas, buvo išrašytas iš Sinsinačio vaikų ligoninės šeštadienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po incidento.

  Šeštadienį vakare įkurtoje Facebook paskyroje žmonės reikalavo "Teisingumo Harambei", pradėti rinkti parašai peticijoje. Kitoje paskyroje kviečiama į protesto renginį birželio 5 dieną prie šio zoologijos sodo.

  Петиция за наказание родителей, из-за ребенка которых умерла горилла Харамб
  Peticija už išgelbėto vaiko tėvų atsakomybę.

  Thane'as Maynardas, zoologijos sodo direktorius sakė, kad nykstančios rūšies gyvūno žūtis yra didžiulė netektis zoologijos sodui ir pasaulinei gorilų populiacijai.

  Harambe į Sinsinatį buvo atvežtas praėjusiais metais iš Gladys Porter zoologijos sodo Braunsvilyje Teksaso valstijoje.

  Lankytojai Sinsinatyje sekmadienį dėjo gėles prie gorilos statulos.

  Ekspozicija "Gorilų pasaulis" buvo uždaryta, bet likusi zoologijos dalis veikė.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos