18:25 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Darbuotojai netoli geležinkelio avarijos Belgijoje. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Geležinkelio avarija Belgijoje: yra žuvusiųjų ir sužeistųjų

  © AP Photo/ Virginia Mayo
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88 0 0

  Rytinėje Belgijoje per traukinių susidūrimą mažiausiai trys žmonės žuvo, o dar devyni buvo sunkiai sužeisti, iš viso buvo sužeista keturiasdešimt, pranešė BNS su nuoroda į naujienų agentūrą Belga.

  VILNIUS, bir 6 — Sputnik. Greitasis keleivinis traukinys rėžėsi į tuo pačiu keliu važiavusio prekinio sąstato galą, naujienų agentūrai AFP sakė Belgijos geležinkelių infrastruktūros valdybos Infrabel atstovas Fredericas Sacre.

  Devyni keleiviai patyrė įvairių sužalojimų, o kai kurių būklę pareigūnai įvardijo kaip kritinę.

  Avarija įvyko 23 valandą vietos laiku, keleiviniam traukiniui važiuojant iš vakarų į rytus geležinkelio linija, jungiančia Namiūrą ir Lježą, netoli Sen Žoržo prie Mezo municipaliteto. Du iš šešių vagonų nuvažiavo nuo bėgių.

  Medikų pagalbos prireikė dar 27 žmonėms. Iš pradžių buvo pranešta, kad sužeistųjų buvo 40 — maždaug tiek žmonių, kiek važiavo tuo traukiniu. Neaišku, ar tarp nukentėjusiųjų yra Lietuvos piliečių.

  "Keleivinio traukinio būklė tikrai stulbinamai bloga", — sakė Sen Žoržo prie Mezo meras Fransis Dežonas, prižiūrintis gelbėjimo operaciją.

  Susidūrimas buvo "labai smarkus", pridūrusi, kad ugniagesiai ir policija buvo pasiųsti į nelaimės vietą iš Lježo, o kelis keleivius teko ištraukti iš sulamdytų vagonų, nurodė Belga.

  Šios avarijos aplinkybės kol kas neaiškios, nežinoma, ar keleivinis traukinys prieš susidūrimą stabdė.

  "Prioritetas — pasirūpinti nukentėjusiais", — pažymėjo Infrabel atstovas, bet pridūrė, jog taip pat analizuojama informacija, siekiant išsiaiškinti, kaip įvyko avarija.

  Įvykio vietoje buvo įkurtas krizių centras.

  2010 metų vasarį 18 žmonių žuvo, o dar 95 buvo sužeisti, susidūrus dviems traukiniams viename Briuselio priemiestyje. Ši avarija pagal aukų skaičių buvo viena didžiausių Europoje per pastarąjį dešimtmetį.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos