15:44 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Nužudytos Leiboristų partijos parlamentarės Džo Koks minėjimo diena. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Britų parlamentarė žuvo per susitikimą su rinkėjais

  AFP / DANIEL LEAL-OLIVAS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
  92 0 0

  Nusikaltėlis ne vieną kartą šovė į moterį, o vėliau dar ir smogė jai peiliu. Nuo gautų traumų moteris mirė, našlaičiais tapo du maži vaikai.

  VILNIUS, bir 17 — Sputnik. 41 metų Jo Cox (Džo Koks), Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos parlamentarė, dviejų mažų vaikų mama, buvo nužudyta ketvirtadienį, prie bibliotekos, kur nuolat susitikdavo su rinkėjais savo gimtajame Berstolo kaime Anglijos šiaurėje, praneša Sputnik Latvija.

  Ketvirtadienį nusikaltėlis tris kartus šovė į Koks Berstolo kaime, netoli Lidso, o vėliau dar smogė jai peiliu.

  Maždaug po 15 minučių atvyko greitoji ir jai buvo įstatyta lašinė. Greitosios pagalbos sraigtasparniu ji buvo nuskraidinta į Lidsą.

  Išpuolis buvo įvykdytas netoli miesto bibliotekos, kurioje parlamentarė reguliariai rengdavo susitikimus su savo rinkėjais.

  Staigi ir nepaaiškinama Koks mirtis sukrėtė jos kolegas Parlamente. Jie prisipažino, kad negali atsigauti po šoko ir patikėti, kad dar visai neseniai matė ją Londone.

  Lietuva užjaučia

  Užuojautą dėl tragiškos Koks mirties išreiškė ir Lietuvos politikai.

  "Tai nuėjo per toli. Labai pavojinga", — parašė savo Twitter paskyroje Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  "Labai sukrėstas Didžiosios Britanijos parlamentarės Džo Koks  nužudymu. Neapykanta žudo. Meldžiuosi su šeima ir draugais", — pareiškė užuojautą Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Taikos ir pažangos pasaulyje idėjos, deja, taip pat gali tapti neapykantos objektu. Didžiosios Britanijos Leiboristų parlamentarė ir pabėgėlių teisių aktyvistė Jo Cox vakar buvo nužudyta savo rinkimų apygardoje Šiaurės Anglijoje. Nėra geresnio kvietimo mums visiems keisti šį tamsumo ir agresijos periodą nei tas, kurį išsakė Jo Cox vyras: mes visi turime susivienyti kovai su neapykanta, kuri pražudė ją", — parašė Lietuvos europarlamentaras Antanas Guoga savo paskyroje Facebook.

  "Atsakomybę už nesveiko žmogaus išpuolį prieš jauną ir dar daug gero Jungtinei Karalystei galėjusią padaryti politikę neša ir tie, kurie kursto neapykantą ir nepagarbą vieni kitiems", — rašo Artūras Zuokas paskyroje Facebook.

  41 metų Džo Koks — buvusi pagalbos darbuotoja ir Britanijos narystės ES šalininkė, kuri agitavo ir Sirijos pabėgėlių naudai. Jos nužudymas sustabdė Britanijos referendumo dėl šalies narystės Europos Sąjungoje  kampaniją.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos