15:27 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Referendumas dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje

  Rekordinis skaičius: 46,5 mln žmonių užsiregistravo referendume dėl ES

  © REUTERS / Francois Lenoir
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  93 0 0

  Didžiosios Britanijos referendume dėl Europos Sąjungos balsuoti užsiregistravo rekordinis skaičius žmonių.

  VILNIUS, bir 22 — Sputnik. Balsuoti ketvirtadienį vyksiančiame referendume dėl tolesnės Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje užsiregistravo rekordinis skaičius rinkėjų — 46,5 milijonų žmonių, praneša BNS su nuoroda į Rinkimų komisiją.

  "Negalutiniai duomenys apie Jungtinės Karalystės ir Gibraltaro elektoratą rodo, kad Jungtinėje Karalystėje jis rekordinis — 46 499 537 rinkėjai", — rašoma antradienį Rinkimų komisijos išplatintame pranešime.

  Pastarąjį kartą rekordas buvo užfiksuotas per praėjusių metų visuotinius rinkimus, kuriuose užsiregistravo balsuoti 46 354 197 rinkėjai.

  Kaip ir per Britanijos parlamento rinkimus, ketvirtadienį gali balsuoti ir Britanijoje gyvenantys Airijos piliečiai — maždaug 500 tūkstančių žmonių.

  Balsuoti taip pat gali Tautų Sandraugos piliečiai iš Europos Sąjungai priklausančių Kipro ir Maltos. Rinkimų komisija nurodė, kad Gibraltare balsuoti užsiregistravo 24 117 žmonių.

  Registracija turėjo baigtis birželio 7 dieną, tačiau buvo pratęsta dviem dienoms, nes sugedo oficiali internetinės registracijos sistema, tūkstančiams žmonių mėginant užsirašyti prieš pat galutinį terminą.

  Iš 525 tūkstančių žmonių, sėkmingai užsiregistravusių birželio 7 dieną, maždaug 132 tūkstančiai yra jaunesni nei 25 metų ir tik 13 tūkstančių — 65-74 metų amžiaus.

  Viešosios nuomonės apklausos rodo aiškią kartų takoskyrą: jaunesni rinkėjai labiau palaiko tolesnę narystę Europos Sąjungoje, o vyresni — pasisako už.

  Taip pat laikoma, kad jaunesni žmonės tradiciškai yra mažiau linkę balsuoti, todėl didelis balsuoti užsiregistravusių jaunų žmonių skaičius gali būti palankus "Pasilikimo" stovyklai.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos