15:51 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1728
 • RUB72.1879
  Europos Sąjungos vėliava. Archyvinė nuotrauka

  Prasidėjo Britanijos "ilgas nežinomybės laikotarpis"

  © AP Photo / Virginia Mayo
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
  90 0 0

  Didžiosios Britanijos ekonomika penktadienį įžengė į nežinomybės zoną po to, kai šalis, remiantis negalutiniais rezultatais, nubalsavo už išstojimą iš Europos Sąjungos.

  VILNIUS, bir 24 — Sputnik. Finansų rinkos penktadienį jau davė suprasti, kas laukia penktos pagal dydį pasaulyje ekonomikos: svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu smuko iki žemiausio lygio nuo 1985 metų, praneša BNS.

  Trumpuoju laikotarpiu Londoną ir visą šalį veikiausiai apims finansų krizė. Didžiulė politinė nežinomybė, susijusi su JK pasitraukimu, turės įtakos šalies ekonomikai vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu, perspėjo ekspertai.

  Vyriausybės ataskaitoje sakoma, kad Britanijos laukia "ilgas nežinomybės laikotarpis", kuris gali trukti dešimtmetį. Tai turės rimtų pasekmių Britanijos įmonėms, prekybai ir investicijoms.

  Pasaulio prekybos organizacija anksčiau perspėjo, kad po išstojimo Britanijos eksportuotojai gali susidurti su papildomais muitais.

  "Ne viena kompanija sakė, kad perkels savo būstinę Brexit. Perkels iš Londono į kitus finansų centrus žemyninėje Europoje", sakė nepriklausomo Ekonomikos ir verslo tyrimų centro atstovas Scottas Corfe'as (Skotas Korfas).

  Britanijos bankininkystės ir automobilių gamybos sektoriai aiškiai davė suprasti, kad po išstojimo teks perkelti darbo vietas į užsienį.

  Šalies pasitraukimo iš Bendrijos, vadinamojo Brexit, priešininkai ilgai aiškino apie ekonomines tokio žingsnio pasekmes, tačiau, rodos, nesugebėjo įtikinti savo tautiečių. Todėl dabar šalis turi ruoštis rimtiems pokyčiams.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija palieka Europos Sąjungą
  Mitingas Londone prieš Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos
  Brexit yra didelis smūgis Europos Sąjungai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos