17:02 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  106

  Didžiosios Britanijos gyventojams nubalsavus už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos šioje valstybės gyvanantys lietuviai jaučia nerimą.

  VILNIUS, bir 24 Sputnik. Didžiosios Britanijos lietuviai yra šoke po referendumo, sakė BNS tos šalies lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

  "Esame šoke. Tiesiogine prasme šoke. Didžioji dauguma tikėjomės, kad maža persvara bus nubalsuota už likimą", sakė Asanavičiūtė.

  Britanijos lietuviai susiduria su nežinomybe dėl savo padėties, nes dėl jos Londonas ir Briuselis tarsis derantis dėl šalies išstojimo iš ES sąlygų.

  Asanavičiūtė teigė, jog penktadienį apie atsistatydinimą paskelbęs Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas sakė, kad bent dvejus metus, kol vyks derybos, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenantys imigrantai gali jaustis ramūs.

  Didžiosios Britanijos ekonomikos sunkūmai

  Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Linas Kojala teigia, kad Brexit gali sukelti šoką Didžiosios Britanijos ekonomikoje, dėl kurio su sunkumais pirmiausia gali susidurti vietiniai gyventojai, įskaitant imigrantus.

  "Manau, kad sunerimti lietuviams Didžiojoje Britanijoje reikėtų vien todėl, kad svaras dabar yra žemumoje, kurioje dar nebuvo nuo 1985 metų. Vien ekonominė situacija jiems bus sudėtinga", BNS penktadienio rytą sakė Kojala.

  Pasak Kojalos, būsimos intensyvios ES ir Didžiosios Britanijos derybos dėl išstojimo sąlygų gali sumažinti Bendrijos įdirbį sprendžiant saugumo ir migracijos krizes.

  Šešerius metus Didžiojoje Britanijoje gyvenantis lietuvis Tomas Matulionis sako, kad tarp tautiečių toliau tvyro "visiška" nežinia.

  Bostono mieste gyvenantis vyras piktinosi britų sprendimų palikti ES, pasitraukimo stovyklos šalininkus lygindamas su imperialistais.

  Beveik 52% britų ketvirtadienį referendume pasisakė už pasitraukimą iš ES, už pasilikimą — 48%.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Dar šia tema

  Prezidentė: Europos Sąjunga ne kartą išgyveno sunkiausius išbandymus
  Grybauskaitė: Didžioji Britanija bet kokiu atveju išliks mums svarbi
  Lietuva su nerimu laiukia, ar įvyks Brexit

  Svarbiausios temos