15:45 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1728
 • RUB72.1879
  Europos Sąjungos vėliava Berlyne. Archyvynė nuotrauka

  Lenkijos žiniasklaida: vietoj Europos Sąjungos — "supervalstybės"

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
  90 0 0

  Lenkija sunerimusi dėl Berlyno ir Paryžiaus planų sukurti "supervalstybę". Lenkijos TV kanalas TVP gavo prieigą prie dokumento, kur iškeltas ultimatumas apie "Europos supervalstybės" įkūrimą vietoje Europos Sąjungos.

  VILNIUS, bir 28 — Sputnik. Lenkijos valstybinis TV kanalas TVP tvirtina, kad Prancūzija ir Vokietija ruošia "Europos supervalstybės" įkūrimo projektą vietoj Europos Sąjungos. Prieigą prie dokumento, kurį susitikimo Prahoje metu turi pateikti Vyšegrado grupės delegatams (Čekija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija) Vokietijos URM vadovas Frank-Walter Steinmeier (Frankas Valteris Šteinmajeris), gavo Lenkijos TV kanalas TVP.

  Kirpimo ir siuvimo būrelis
  © Sputnik / Виталий Подвицкий

  TV kanalo tinklalapyje yra paviešintas devynių puslapių dokumentas, kurį, neva, paruošė Šteinmajeris ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault (Žanas Markas Ero).

  TVP tikina, kad pagal projektą tikimasi įkurti "vieningą Europos valstybę", kuroje patį svariausią balsą turėtų patys stipriausi šiai dienai ES žaidėjai.

  Sekant projektu, šalys-narės praranda teisę turėti savo kariuomenę, spec-tarnybas, baudžiamąjį kodeksą ir mokesčių sistemą, pasakojama portale.

  Šalys-narės netenka savo pasienio kontrolės, o taip pat nebekontroliuoja pabėgėlių perkėlimo ar priėmimo procedūrų į savo teritorijas. Supervalstybėje įteisinamas vieningas vizų režimas. Bendra turi tapti ir užsienio politika bei bendradarbiavimas su tarptautinėmis organizacijomis.

  "Mūsų šalys pripažįsta bendrą paskirtį ir išpažįsta bendras vertybes, kas sudaro pagrindą dar glaudesnei sąjungai tarp mūsų piliečių. Todėl mes sieksime politinės sąjungos Europoje ir pakviesime eilinius europiečius dalyvauti šiame reikale", TV kanalas cituoja teksto preambulę.

  To pasekoje, Lenkijos URM vadovas Witoldas Waszczykowskis pavadino "Europos supervalstybės" įkūrimo projektą Europos Sąjungos sugriuvimo receptu. Tačiau jis taip pat pabrėžė, kad kai kurios nuostatos, cituotos TVP, yra išmintingos.

  Pranešimas apie naujos supervalstybės sukūrimą Europoje atsirado po įvykusio Didžiojoje Britanijoje referendumo, kurio metu dauguma šalies gyventojų pasisakė už išstojimą iš Europos Sąjungos.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (70)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos