15:49 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Gimtadienio tortas. Archyvinė nuotrauka

  Švęsti gali visi, kieno gimtadienis

  © Flickr/ Will Clayton
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Nuo pirmadienio žinomiausią pasaulyje dainą gimtadienio proga galima dainuoti nemokamai. "Happy Birthday to you" tapo viešo naudojimo daina.

  VILNIUS, bir 28 — Sputnik. JAV federalinis teisėjas pirmadienį pasirašė susitarimą, pagal kurį "Happy Birthday to you" ("Laimingo Gimtadienio") — viena geriausiai atpažįstamų melodijų — tampa viešo naudojimo daina, pranešė BNS.

  Susitarimu, kuriam pritarė Los Andželo teisėjas George'as Kingas (Džordžas Kingas), baigėsi ilgas teisinis ginčas dėl muzikos leidėjų "Warner/Chappell Music" pretenzijų į šios dainos autorines teises.

  "Tai didžiulė pergalė visuomenei ir menininkams, kurie nori vartoti "Happy Birthday to you" savo klipuose ir muzikoje", — sakė advokatas Danielis Schachtas (Danielis Šachtas).

  Byla dėl leidėjų teisių buvo iškelta 2013 metais po to, kai nedidelio biudžeto dokumentinio filmo apie šios dainos istoriją prodiuseriai nesutiko sumokėti 1 500 JAV dolerių, kurių teisių turėtojai  reikalavo už jos panaudojimą.

  "Visi, kieno gimtadienis, gali švęsti", — sakė advokatas.

  Abi bylos šalys iš esmės sutiko, kad dainą 1893 metais užrašė vaikų darželio auklėtoja iš Kentukio Patty Hill (Pati Hil) ir jos sesuo Milfred, nors kai kas sako, kad melodija yra dar senesnė.

  "Warner/Chappell Music" 1988 metais įsigijo kompaniją, kuri anksčiau reiškė teises į dainą, ir įrodinėjo, kad dainos žodžių autorinės teisės baigs galioti 2030 metais.

  Ši byla yra naujausias daug dėmesio sulaukęs ginčas dėl dainų autorinių teisių.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos