15:32 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Karališkoji šeima karalienės gimtadienio šventėje. Archyvinė nuotrauka

  Britanijos karališkoji šeima vyksta į Prancūziją

  AFP / JUSTIN TALLIS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  9 0 0

  Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos atstovai ir šalies premjeras ketvirtadienį vyks į Pirmojo pasaulinio karo mūšio laukus šiaurinėje Prancūzijoje dalyvauti Somos mūšio šimtmečio minėjime.

  VILNIUS, bir 30 — Sputnik. Britanijos karališkoji šeima bei premjeras vyksta į Prancūziją paminėti Somos mūšio 100 metinių, praneša BNS.

  Ramybės nerandantis premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) britams nubalsavus už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, patvirtino, kad dalyvaus šioje ceremonijoje.

  Anksčiau buvo planuota, kad ceremonijoje dalyvaus ministras pirmininkas Manuelis Vallsas (Manuelis Valsas), ir jis būtų buvęs aukščiausio rango Prancūzijos vyriausybės atstovas.

  Tačiau Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) paskutinę minutę pakeitė savo darbotvarkę, kad galėtų atvykti į minėjimą. Holandas savo atvykimu nori parodyti, jog "nepaisant visko, kas vyksta Europos lygmeniu, Jungtinė Karalystė lieka draugu, su kuriuo Prancūzija nori išsaugoti draugystę", patvirtino prezidentui artimas šaltinis.

  Princas Charles'as (Čarlzas), princas Williamas (Viljamas) su sutuoktine Kate (Keit) ir princas Harry (Haris) dalyvavus minėjime ir prisimins Britanijos ir Prancūzijos bendrą puolimą prieš Vokietiją.

  Per 141 dieną trukusį Somos mūšį žuvo, pateko į nelaisvę arba dingo daugiau nei 1 milijonas karių. Maždaug 20 tūkstančių karių žuvo per pačią pirmąją mūšio dieną.

  1916 metų liepos 1 diena, kai prasidėjo Somos mūšis, buvo kruviniausia per visą Didžiosios Britanijos armijos istoriją.

  Iš viso šiame mūšyje Didžiosios Britanijos imperijos pajėgos prarado apie 125 tūkstančių vyrų. Prancūzija neteko maždaug 40 tūkstančių, Vokietija — 160 tūkstančių karių.

  Dar šia tema

  Karališkų skrybėlaičių laimės juosta
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos