05:42 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Modelis pozuoja su 1 109 karatų ir teniso kamuoliuko dydžio deimantu Lesedi La Rona. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Didžiausias pasaulyje deimantas nesurado savo pirkėjo

  AFP / BEN STANSALL
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  96 0 0

  Teniso kamuoliuko dydžio brangakmenis 2015 metais rastas Botsvanoje.

  VILNIUS, bir 30 — Sputnik. Didžiausias pasaulyje nešlifuotas deimantas iš anksto buvo vertinamas 70 milijonais JAV dolerių. Tačiau Londone vykstančiame Sotheby's aukcione birželio 29 dieną už brangakmenį buvo pasiūlyta tiktai 61 milijonas, todėl deimantas nebuvo parduotas, praneša Sputnik  Kirgizija su nuoroda į agentūrą France Press.

  "Nors deimantas sukėlė daugelių žmonių susižavėjimą prieš aukcioną, tačiau nepasiekė mažiausios kainos ribos ir atitinkamai nesurado pirkėjo", skelbė aukcionų atstovai.

  Anot Sotheby's atstovo David Bennet (Deivido Benneto) tokią nesėkme galėjo sukelti rinkos nestabilumas dėl galimo Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos.

  Kompanija "Lucara Diamond Corporation" surado 1 109 karatų ir teniso kamuoliuko dydžio deimantą 2015 metais Karovės (Karowe) kasykloje Botsvanoje. Brangakmenis buvo pavadintas "Lesedi La Rona" ("Mūsų šviesa") ir tapo antru pagal dydį deimantu istorijoje.

  Pirmą vietą užima deimantas "Cullinan" ("Didžioji Afrikos žvaigždė"), rastas 1905 metai. Iki suskaidymo jis siekė 3,1 tūkstančių karatų.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos