15:35 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1728
 • RUB72.1879
  Lietuvos-Lenkijos valstybinė siena. Archyvinė nuotrauka

  Lenkija laikinai atnaujino sienų kontrolė su ES

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  104 0 0

  Nuo pirmadienio Lenkijoje mėnesiui atnaujinama sienų kontrolė, NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje ir pasaulio katalikų jaunimo dienų Krokuvoje, saugumo užtikrinti.

  VILNIUS, liep 4 — Sputnik. Lenkija mėnesį vykdys kontrolę buvusių sausumos valstybės sienos perėjimo punktų vietose prie sienos su Vokietija, Čekija, Slovakija ir Lietuva, o taip pat šalies oro bei jūrų uostuose, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį Rzeczpospolita.

  Tai viena iš saugumo priemonių, kurios imamasi dėl šią savaitę Varšuvoje rengiamo NATO viršūnių susitikimo ir vėliau Krokuvoje vyksiančio pasaulio katalikų jaunimo dienų renginio. 

  Dokumentų patikra pasienyje bus atliekama atsitiktine tvarka, remiantis iš kitų šalių tarnybų gauta informacija. 

  Vykstant į Lenkiją arba per Lenkiją iki bus privaloma su savimi turėti galiojantį kelionės dokumentą: piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  Lietuvos piliečių pasai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t. y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą arba gimimo liudijimą.

  Laikina kontrolė tęsis iki rugpjūčio 2 dienos.

  Be to, kontrolė bus sustiprinta Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje.

  Lenkija pasienio tikrinimus prie savo vidaus sienų atnaujina trečią kartą nuo 2012 metų, kuomet ši šalis kartu su Ukraina rengė Europos futbolo čempionatą. 2013 metais Lenkijos sienų kontrolė buvo laikinai atnaujinta dėl Varšuvoje vykusios pasaulinės klimato kaitos mažinimo konferencijos.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos