00:08 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Balionai su peliuku Mikiu. Archyvinė nuotrauka

  Disney atsisako pieštų animacinių filmukų

  © Фото: pixabay.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Legendinė kompanija Disney nusprendė sudėti viltis į naujas kompiuterines technologijas. Piešta animacija pasilieka praeityje.

  VILNIUS, liep 7 — Sputnik. Viena iš didžiausių pasaulyje pramogų industrijos bendrovių Disney neturi planų plėtoti animacinių filmukų kryptį. Šiandien populiarumą įgyja filmukai, sukurti kompiuterinių technologijų pagalba, pranešė "Walt Disney Company NVS" vadovė Marina Žigalova-Ozkan.

  "Šiandien kompanija Disney neturi planų ties pieštų filmukų. Mūsų paskutinis pieštas animacinis filmukas buvo 2009 metų  Princesė ir varlė", sakė ji interviu RIA Novosti.

  "Aš manau, kad animacija juda link absoliutaus realizmo. Jeigu mes pasižiūrėsime į tai, kaip atrodo animaciniai herojai, sukurti kompiuterinės grafikos pagalba, tai atsiranda pojūtis lyg žiūrime filmą. Alternatyvi realybė, naujos technologijos, absoliutus panirimas – tai, manau, pagrindinės šiandienos tendencijos", — pažymėjo Žigalova-Ozkan.

  Jos nuomone, piešti filmukai kaip masinės kultūros elementas jau nugrimzdę į praeitį.

  "Žinoma, yra piešta animacija, kuri atvaizduoja vidinį menininko pasaulį, — tai autoriniai projektai. Jie taip pat kaip anksčiau egzistuos, ir tai puiku, nes tai yra menininko galimybė realizuoti save. Bet jei mes kalbame apie masinį filmą, aš manau, kad kompiuterinės technologijos nugalėjo", — įsitikinusi ji.

  Tačiau ji pažymėjo, kad svarbiausia bet kuriame filme – tai istorija.

  "Siužetas turi priversti žiūrovą įsijausti, sukelti emocijas ir jausmus. Visų filmų, kuriuos mes kuriam, pagrindą sudaro istorija. O toliau jau begalinis laukas, skirtas kūrybiškumui", — pabrėžė Rusijos kompanijos vadovė.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos