14:12 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Išpolis Nicoje, į minią įsirėžė sunkvežimis. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Teroristinio išpuolio metu Nicoje žuvo virš 84 žmonių

  © REUTERS / Eric Gaillard
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Teroro išpuoliai Europoje (44)
  13802

  Mažiausiai 84 žmonės žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte Nicoje, o prezidentas Fransua Holandas pavadino tą išpuolį teroro ataka prieš žmones.

  VILNIUS, liep 15 — Sputnik. Vėlų ketvirtadienio vakarą kraupus išpuolis sukrėtė Prancūziją ir visą pasaulį. Nicoje, švenčiant Bastilijos dieną, į minią įsirėžė sunkvežimis. Jis į tūkstantinę minią įskriejo tuo pačiu metu, kai padangę nušvietė saliutai, praneša BNS su nuoroda į BBC.

  Remiantis naujausiais pranešimais, 84 žmonės žuvo, įskaitant vaikus.

  Mašinos vairuotojas buvo nušautas po to, kai nuvažiavo apie 2 kilometrus palmėmis apsodintu Anglų bulvaru, pilnu šventiškai nusiteikusių žmonių. Šimtai žmonių bėgo apimti panikos, o įvykio vietoje liko gulėti dešimtys kūnų.

  "Prancūzijai buvo smogta per jos nacionalinę dieną… laisvės simbolį", sakė prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas).

  Ši ataka yra "nepaneigiamai teroristinio pobūdžio", sakė sielvartaujantis prezidentas kreipdamasis į tautą per televiziją, patvirtindamas, kad tarp žuvusiųjų yra "keli vaikai", nes šeimos ten buvo susirinkusios švęsti Prancūzijos nacionalinės dienos.

  Lietuvos vadovai jau pareiškė užuojautą Prancūzijos tautai.

  ​"Mūsų širdys su Prancūzija", — parašė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  ​"Lietuva šokiruota ir sužlugdyta po tragedijos Nicoje. Nuoširdi užuojauta visiems Prancūzijos gyventojams. Mes meldžiamės už Jus!", — parašė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Twitter paskyroje.

  ​"Vakar žmonės Prancūzijoje šventė Bastilijos paėmimo dieną. Šiandien mes gedim kartu su jais. Mano nuoširdi užuojauta", — parašė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius su pavaduotojais Linu Kvedaravičium ir Valdu Benkunsku šįryt atvyko prie Prancūzijos ambasados — uždegė atminimo žvakutes ir išreiškė užuojautą bei palaikymą žiaurų teroro išpuolį patyrusiems Prancūzijos gyventojams.

  Мэр Вильнюса Ремигиюс Шимашюс с заместителями Линасом Кведаравичюсом и Валдасом Бенкунскисом возложили цветы к посольству Франции в Вильнюсе
  Vilniaus meras Remigijus Šimašius su pavaduotojais Linu Kvedaravičium ir Valdu Benkunsku prie Prancūzijos ambasados Vilniuje

  Žuvo per 84 žmones, 100 sužeistų, 18 iš jų — sunkiai, tarp aukų yra vaikų. Tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų yra daug užsieniečių. Apie nukentėjusius lietuvius kol kas duomenų nėra.

  Temos:
  Teroro išpuoliai Europoje (44)

  Svarbiausios temos