19:38 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Pareigūnas blokuoja kelią netoli nusikaltimo vietos Luizianos valstijos Baton Ružo mieste. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Šaudynės Luizianoje: trys pareigūnai nušauti, dar trys sunkios būklės

  © REUTERS / Joe Penney
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Smurto banga Amerikoje (29)
  9701

  Keli policininkai sekmadienį buvo pašauti JAV pietinėje Luizianos valstijoje, o trys iš jų žuvo.

  VILNIUS, liep 18 — Sputnik. Trys policininkai buvo nušauti JAV Luizianos valstijos Baton Ružo mieste sekmadienį, praneša RIA Novosti su nuoroda į televiziją CNN.

  "Gavome informaciją apie tris nužudytus pareigūnus. Mes nežinome visų detalių. Pranešama, kad daugelis policininkų buvo sužeisti", — pranešė CNN.

  Kiek vėliau buvo patikslinta, kad pašauti bent septyni policijos pareigūnai, iš kurių trys, kaip manoma, mirė. Dar kelių sužeistųjų būklė įvardijama kaip kritinė, sakoma pranešime.

  "Trijų iš jų būklė apibūdinta kaip labai sunki", — nurodė miesto meras Kipas Holdenas, pridūręs, kad greitai bus paskelbta daugiau detalių.

  NBC socialiniame tinkle Twitter su nuoroda į valstijos policiją pranešė, kad šaulys buvo nužudytas.

  Amerikos televizija CBS News socialiniame tinkle Twitter paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota šaudymo pradžia.

  ​​Žudiko tapatybė

  Luizianos valstijos policijos vyriausiasis inspektorius pulkininkas Mike'as Edmonsonas (Maikas Edmonsonas) sakė žurnalistams, kad užpuolikas buvo nukautas ir kad jokių kitų įtariamųjų nėra.

  Nusikaltėlis — 29 metų afroamerikietis Gavinas Eugene'as Longas (Gevinas Judžinas Longas).

  Longas tarnavo JAV Jūrų pėstininkų korpuse penkerius metus nuo 2005-ųjų rugpjūčio. Jo misija Irake truko nuo 2008-ųjų birželio iki 2009-ųjų sausio. Jis yra pelnęs kelis apdovanojimus, tarp jų Jūrų pėstininkų korpuso medalį už gerą tarnybą.

  Obama pasmerkė "bailų" išpuolį

  JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė išpuolį.

  "Antrąkart per dvi savaites policijos pareigūnai, kurie kiekvieną dieną rizikuoja gyvybėmis dėl mūsų, atlikdami savo darbą, buvo žudomi per bailų ir smerktiną išpuolį", sakoma pranešime.

  "Tai yra atakos prieš viešuosius tarnautojus, teisinę valstybę ir civilizuotą visuomenę – ir jos turi liautis", – pabrėžė prezidentas.

  Obama, pirmasis JAV prezidentu tapęs afroamerikietis, jau ne kartą ragino užtikrinti rasinę vienybę.

  Per atminimo ceremoniją Dalase jis tvirtino, kad "mes nesame tokie susiskaldę kaip atrodome".

  Nuo ko viskas prasidėjo

  Liepos pradžioje įvykę incidentai, kai policija nušovė du juodaodžius — Altoną Sterlingą Luizianoje ir Philando Castile'ą (Filandą Kastilą) Minesotoje – pakurstė pyktį visoje šalyje, o tūkstančiai protestuotojų išėjo į gatves daugelyje Amerikos miestų.

  Incidentai taip pat paskatino pražūtingą išpuolį Dalase, kai juodaodis Afganistano karo veteranas Micah Johnsonas (Maika Džonsonas) pradėjo šaudyti į pareigūnus, baigiantis protestui prieš brutalų policijos elgesį.

  Baton Ružo policija praeitą savaitę suėmė per 100 protestuotojų, dalyvavusių demonstracijoje prieš brutalius policijos veiksmus.

  Temos:
  Smurto banga Amerikoje (29)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos