14:13 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Donaldą Trumpą respublikonų partija išrinko kandidatu į JAV prezidento postą. Archyvinė nuotrauka

  Neįtikėtinas Donaldo Trumpo triumfas

  © AP Photo/ Jae C. Hong
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  9001

  Respublikonų partija pasirinko Donaldą Trumpą kandidatu į JAV prezidento postą. Šis žingsnis žymi istorinį momentą Amerikos politikoje bei sukrečiančią pergalę žmogui, kurio ambicijos užimti Baltuosius rūmus dar neseniai buvo atvirai išjuokiamos.

  VILNIUS, liep 20 — Sputnik. JAV respublikonai antradienį oficialiai pasirinko Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) partijos kandidatu į prezidento postą, praneša BNS.

  Per permainingą pirminių rinkimų kampaniją Trampas įveikė 16 varžovų ir sutriuškino atkaklų partijos pasipriešinimą.

  "Tai yra judėjimas. Tačiau turime nueiti visą kelią. Labai didžiuojuosi būdamas jūsų kandidatu į Jungtinių Valstijų prezidentus", — Trampas pareiškė delegatams vaizdo tiltu ir pridūrė, jog "labai didžiuojasi", jog delegatai išrinko jį kandidatu.

  Kai pompastiškais pareiškimais garsėjantis verslo magnatas prieš 13 mėnesių nusileido dangoraižio "Trump Towers" eskalatoriumi ir paskelbė kandidatuosiantis į prezidentus, tik nedaugelis ekspertų prognozavo, kad jis turi bent menkiausią galimybę.

  Trampo kampanija peržengė politines normas: kandidatas nevengė rasinę priešpriešą kurstančių pareiškimų, įžeisdamas svarbias rinkėjų grupes, atsisakydamas didelių išlaidų reklamos projektams ir labiau kliaudamasis didžiuliu žiniasklaidos dėmesiu negu savo kampanijos struktūra.

  Per suvažiavimą Trampo pergalė patiko toli gražu ne visiems. Daugelis delegatų tik mandagiai plojo po jo pergalės, o keli piktai išėjo arba išsakė savo nepasitenkinimą.

  Kelios valstijos atsisakė pagerbti partijos suvažiavimą ir įpareigoti savo delegatus balsuoti už kampanijos favoritą, nebeturintį varžovų.

  "Esu nusivylęs, sakė Jutos senatorius Mike'as Lee (Maikas Li). Bet yra kaip yra".

  Tuo tarpu Vašingtono delegatė Teri Galvez (Teri Galves) drąsiai pareiškė: "Mes nepalaikome Donaldo Trumpo".

  JAV prezidento rinkimai įvyks lapkričio 8 dieną. Liepos mėnesį bus išrinkti vieningi kandidatai nuo respublikonų ir demokratų partijų suvažiavimuose. Demokratų partijos atstovė Hillary Clinton ir respublikonas Donald Trump užtikrino sau teisę būti vieningais savo partijų kandidatais JAV prezidento rinkimuose.

  Pagal neseniai atliktą tyrimą, savo balsą už Clinton pasiruošę atiduoti 45,5% potencialių rinkėjų, o milijarderį palaiko tik 32,9% respondentų. 21,6% apklaustųjų pranešė, kad nepalaiko nei vieną kandidatą.

  Temos:
  Kas užims JAV prezidento postą (42)

  Dar šia tema

  Obama oficialiai palaikė Clinton
  Clinton palaiko 12,6% amerikiečių daugiau nei Trumpą
  Hilari Klinton savo pergalę vadina istoriniu moterų laimėjimu
  Clinton kovos dėl JAV prezidento kėdės
  Trampas aplenkė Klinton populiarumu JAV
  Hilari Klinton ir Donaldas Trampas aplenkė visus konkurentus
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos