00:17 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  108

  Nauja Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė pareiškė, kad jos vyriausybė turės svarbesnių reikalų, negu kitų metų pirmininkavimas Europos Sąjungai.

  VILNIUS, liep 20 — Sputnik. Antradienį, tarp Didžiosios Britanijos vadovės Theresos May (Teresos Mei) ir Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko įvyko telefoninis pokalbis, praneša BNS su nuoroda į Tusko atstovus spaudai.

  Pokalbio metu Mei pasakė, kad kol kas neplanuoja vykti į Briuselį, kaip vyriausybės vadovė ji vyks į kitas Europos šalis. Visų susitikimų metu planuojama aptarti Brexit svarbius klausimus.

  Trečiadienį ji derėsis Berlyne, o ketvirtadienį — Paryžiuje ir visų darbotvarkėse dabar svarbią vietą užima Brexit klausimas.

  Be to Britanijos ministrė pirmininkė pranešė apie savo sprendimą nepirmininkauti kitais metais Europos Sąjungai. Jungtinė Karalystė atsisako tokio vaidmens, nes po Brexit referendumo Mei vyriausybė bus "labai užsiėmusi derybomis dėl išstojimo iš ES".

  Tuskas antradienį naująjai britų ministrei pirmininkei Mei pareiškė, jog jie turėtų siekti "aksominių skyrybų" Didžiajai Britanijai išeinant iš Europos Sąjungos.

  Tuskas Twitter parašė, jog pasakė Mei, kad "mums reikia tvarkingo, ramaus Brexit, kažko panašaus į "aksomines skyrybas".

  Britanija dar nėra inicijavusi ES sutarties 50-ojo straipsnio, pagal kurį oficialiai prasidėtų dvejus metus trunkanti išstojimo procedūra.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Svarbiausios temos