14:14 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Žurnalistas Pavelas Šeremetas. Archyvinė nuotrauka

  Ukrainos VRM: Pavelo Šeremeto mirtis — tai nužudymas

  © Фото: Facebook Павел Шеремет
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Ukrainos generalinė prokuratūra praneša, kad automobilis, kuriame buvo žymus žurnalistas Pavelas Šeremetas, buvo susprogdintas nuotoliniu būdu.

  VILNIUS, liep 20 — Sputnik. Ukrainos generalinė prokuratūra žurnalisto mirtį kvalifikuoja kaip nužudymą, o Ukrainos prezidentas liepė nubausti nusikaltimo kaltininkus. 

  Trečiadienio rytą sprogus automobiliui Ukrainos sostinės centre žuvo žurnalistas Pavelas Šeremetas. Policija patvirtino, kad sprogimo priežastimi tapo sprogstamasis užtaisas, praneša Sputnik Belarus.

  "Nėra abejonių, kad priežastimi tapo sprogstamojo užtaiso sprogimas, kurį paliko nusikaltėliai… Akivaizdu, sprogstamasis užtaisas buvo valdomas nuotoliniu būdu arba su laikrodiniu mechanizmu", — pareiškė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka trečiadienį kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Dėl šio fakto iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "tyčinis nužudymas".

  Žiūrėkite vaizdo įrašą iš įvykio vietos >>

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenka socialiniame tinkle Facebook pranešė, kad liepė saugumo pareigūnams "iš karto ištirti šį nusikaltimą", ir tvirtino, kad "kaltininkai privalo būti nubausti".

  Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lutsenko socialiniame tinkle Facebook asmeninėje paskyroje parašė, kad "žurnalisto Pavelo Šeremeto mirtis —sprogimo pasekmės. Tai nužudymas".

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat pareiškė, kad tikisi išsamaus tyrimo dėl žurnalisto mirties.

  ​Šeremeto laidotuvės įvyks Minske, Baltarusijoje.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos