22:37 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Naktinis klubas Pulse Orlando mieste. Archyvinė nuotrauka

  Orlando gėjų klubas "Pulse", kur žuvo 49 žmonės, taps memorialu

  © AP Photo / John Raoux
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Smurto banga Amerikoje (29)
  105 0 0

  Šaudymas klube "Pulse" — daugiausiai aukų pareikalavusi ataka per dabartinę JAV istoriją.

  VILNIUS, rugp 1 — Sputnik. Naktinio klubo, esančio JAV Orlando mieste, kur birželį buvo nušauti 49 žmonės, valdytojai priėmė sprendimą, kad klubas vėl atvers duris kaip išpuolio aukų memorialas, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į leidinį Orlando Sentinel. 

  Pranešimą dėl memorialo atidarymo socialiniuose tinkluose paskelbė organizacija "One Pulse Foundation". Naktinio klubo savininkai ją įkūrė tam, kad būtų teikiama materialinė pagalba nukentėjusiems išpuolyje ir būtų oraganizuotas tragedijos aukų pagerbimo memorialas. Organizacija nenurodo memorialo atidarymo datos.

  Teroro išpuolis Orlando miete esančiame gėjų naktiniame klube "Pulse" įvyko birželio 12-osios naktį, kai jame linksminosi daug žmonių. Afganų kilmės JAV pilietis Omaras Mateenas nužudė 49 žmones ir sužeidė dar 53.

  Tai daugiausiai aukų pareikalavusios šaudynės per dabartinę JAV istoriją. JAV prezidentas Barack Obama (Barakas Obama) pareiškė, kad įvykusi tragedija — tai teroro ir neapykantos aktas.

  Mažiau nei po dviejų mėnesių, liepos 25 dieną, Majerso klube "Club Blu", kuriame vyko "paauglių vakaras" ir linksminosi ir 12-14 metų jaunuoliai, surengtos šaudynės, kurių metu du žmonės žuvo, o 17 buvo sužeista.

  Temos:
  Smurto banga Amerikoje (29)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos