00:39 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Lenkijos ambasada Vatikane ketina įsiaiškinti visas aplinkybes "lenkiška koncentracijos stovykla" posakio panaudojimo Vatikano leidinyje. Aušvico koncentracijos stovykla religiniame portale buvo pavadinta lenkiška vietoj buvusios nacistinės stovyklos Lenkijos teritorijoje.

  VILNIUS, rugp 2 — Sputnik. Lenkijos ambasados Vatikane atstovai nori išsiaiškinti, kaip įvyko, kad Aušvico koncentracijos stovykla buvo pavadinta lenkiška oficialiame Vatikano leidinyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į TV kanalą TVN24.

  Klaidą padarė religinis portalas "Il Sismografo" straipsnyje, kur sakoma apie popiežiaus Pranciškaus apsilankymą Lenkijoje.

  TV kanalo TVN24 duomenimis, Lenkijos ambasada Vatikane ir Italijoje antradienį imsis priemonių išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes.

  Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklų, įkurta nacistų okupuotoje Lenkijoje. Todėl ji tapo pagrindiniu Holokausto simboliu.

  Buvusi Aušvico koncentracijos stovykla, kurioje dabar įrengtas muziejus, yra maždaug už 55 kilometrų nuo Krokuvos. Koncentracijos stovykloje iš viso 1941 – 1945 metais buvo nužudyta apie 1,4 milijonų žmonių, 1,1 milijoną iš jų — žydai.

  Stovykla buvo išlaisvinta 1945 metais sausio 27 dieną. Dabar ši diena paskelbta Tarptautine holokausto aukų atminimo diena.

  Svarbiausios temos