01:18 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Nors dviejų šalių lyderiai susitiks kitą savaitę, Turkijos prezidentas jau pareiškė, ką jis nori aptarti su savo Rusijos kolega.

  VILNIUS, liep 2 — Sputnik. Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pasakė, kad susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu metu planuoja aptarti ekonominį bendradarbiavimą ir krizę, atsiradusią dvišaliuose santykiuose po incidento, kai Turkijos naikintuvas F-16 numušė Rusijos karo lėktuvą Su-24, praneša RIA Novosti.

  Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdohanas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Rugpjūčio devintą dieną aš būsiu Sankt Peterburge, kur susitikime su Rusijos prezidentu noriu aptarti mūsų ekonominį bendradarbiavimą ir incidentą su rusišku lėktuvu — kur Turkija parodė savo jautrumą", — pareiškė Erdohanas, kalbėdamas ekonomikos forume Ankaroje.

  Santykiai tarp dviejų valstybių išgyvena krizę po to, kai lapkričio 24 dieną, Turkijos naikintuvas F-16 numušė Rusijos karo lėktuvą Su-24. Rusijos vadovas tuo metu sakė, kad Ankaros veiksmai lyg "smūgis į nugarą" iš teroristų bendrininkų pusės.

  Vėliau Turkijos prezidentas Erdohanas oficialiai atsiprašė Rusijos dėl lapkritį numušto Su-24, dėl ko pablogėjo šių šalių tarpusavio santykiai.

  Turkijos valstybės vadovas laiške išreiškė savo atjautą ir nuoširdžiausią užuojautą žuvusio Rusijos lakūno šeimai.

  Svarbiausios temos