13:56 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    113

    Keliuose Sičuano provincijos tyrimų centruose per pusantro mėnesio gimė 18 nykstančių Kinijos simbolių.

    VILNIUS, rugp 3 — Sputnik. Devynios pandų dvynukų poros gimė Kinijoje per 40 dienų, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Global Times".

    Pandos gimė keliuose Sičuano provincijos tyrimų centruose. Praeitą savaitgalį gimė paskutinės dvi dvynukų poros.

    Pirmo 2016 metų jaunikio susilaukė panda gegužės 6 dieną draustinyje "Čendu". Kinijoje laukinėje gamtoje šiuo metu gyvena virš 1,8 tūkstančio pandų.

    Didžioji panda — lokinių šeimos rūšis. Nors ir priklauso plėšriesiems žinduoliams, pandos yra žolėdės, minta daugiausia bambukais, racioną paįvairina vaisiais ir vabzdžiais (proteino šaltinis). Didžioji panda yra Kinijos simbolis, kuris dėl savo riboto paplitimo laikomas bendru nykstančių rūšių apsaugos simboliu.

    Kinija jau daugiau kaip pusę šimtmečio sėkmingai vykdo pandų diplomatiją. Azijos milžinė, tikėdamasi sutvirtinti prekybinius ryšius bei gauti svarbių išteklių, skolina nykstančius gyvūnus pasaulio valstybių zoologijos sodams. Pandų diplomatija naudinga tiek Kinijai, tiek ir pandą priimančiai šaliai. Zoologijos sodai gauna vertingą gyvūną, o Kinija užmezga glaudesnius ekonominius ir prekybinius santykius.

    Svarbiausios temos