17:04 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Kariai. Archyvinė nuotrauka

  Vokietijos žiniasklaida pasišaipė iš JAV armijos

  © Flickr / The U.S. Army
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Du kariai po pratybų "Ramstein" bazėje norėjo pakeliauti ir pamatyti Lichtenšteino kunigaikštystę, o atsidūrė Vokietijos mieste su gan panašiu pavadinimu.

  VILNIUS, rugp 29 — Sputnik. Du kariai iš elitinių JAV specialiųjų pajėgų pasiklydo Europoje, supainioję Lichtenšteino kunigaikštystę su Vokietijos miestu Lichtenštein Saksonijoje, praneša Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

  Kaip teigia žiniasklaida, kareiviai apsiriko su paskirties punktu maždaug 600 kilometrų. Apie savo klaidą jie sužinojo lėlių ir žaislų muziejaus Vokietijos mieste Lichtenšteine savininko Jorgo Flemingo dėka.

  Interviu vietos žiniasklaidai jis papasakojo, kaip du amerikiečių kariai atėjo į jo muziejų ir paklausė: "kur miestas?", Flemingas atsakė jiems, kad tai jis ir yra.

  Pasak jo, kariai po pratybų "Ramstein" bazėje (JAV karinių oro pajėgų atraminis punktas Vokietijos teritorijoje — Sputnik) nusprendė pakeliauti aplink pasaulį. Lichtenšteino kunigaikštystė turėjo tapti jų pirmuoju paskirties punktu.

  Flemingas pareiškė, kad kareivius pamaitino, o vėliau nuvežė į stotį Zwickau mieste ir pasodino juos į traukinį, važiuojantį į pietus, jų tikslo link.

  "Lieka tikėtis, kad JAV kariai "Ramstein" bazėje savo misijom nauduoja tekslesne navigaciją", — ironizuoja žiniasklaida dėl karių klaidos.

  DWN pažymėjo, kad kunigaikštystės ir miesto pavadinimas rašomi skirtingai: Liechtenstein (valstybė) ir Lichtenstein (miestas Vokietijoje).

  Svarbiausios temos