12:39 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Sirijos kariuomenė. Archyvinė nuotrauka

  Sirijoje likviduotas vienas iš IS grupuotės lyderių

  © Sputnik/ Илья Питалев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8511

  Sirijoje įvykdytas koalicijos smūgis, kurio metu buvo nukautas vienas iš džihadistų judėjimo "Islamo valstybė" lyderių Abu Mohamedas Adnanis. Grupuotė pažadėjo atkeršiti už jo mirtį.

  VILNIUS, rugp 31 — Sputnik. Vienas džihadistų judėjimo "Islamo valstybė" (IS) aukščiausiųjų lyderių Abu Mohamedas al Adnani (Abu Mohamedas Adnanis) buvo nukautas Sirijoje, pranešė organizacija SITE Intelligence Group.

  Jungtinės Valstijos nurodė, kad koalicijos pajėgų aviacija antradienį surengė smūgį Alepo provincijoje, kurio taikinys buvo Adnani, ir kad tebevertina šio reido rezultatus. Šio džihadistų lyderio žūtis būtų skaudus smūgis jo grupuotei, teigia BNS.

  Adnani buvo itin įsimintinas IS veikėjas ir ragino rengti vadinamąsias vienišų vilkų atakas prieš civilius, naudojant visus prieinamus ginklus ar netgi transporto priemones. Į pastarąjį raginimą buvo įsiklausyta Prancūzijos kurorte Nicoje, kai liepos 14-ąją vienas džihadistas nukreipė sunkvežimį į švenčiančią minią ir nužudė 86 žmones.

  IS naujienų agentūra "Amaq" paskelbė, kad Adnani "žuvo kaip kankinys, kai prižiūrėjo operacijas, turinčias atremti kariuomenės puolimą prieš Alepą". Grupuotė pažadėjo atkeršyti už jo mirtį.

  Pentagono atstovas Peteris Cookas (Piteris Kukas) sakė, kad Adnani „atliko IS išorės operacijų pagrindinio architekto vaidmenį ir buvo IS vyriausiasis atstovas".

  "Jis koordinavo IS kovotojų judėjimą, tiesiogiai skatino "vienišų vilkų" atakas prieš civilius ir kariuomenės narius, taip pat aktyviai verbavo naujus IS narius", — aiškino Kukas.

  Už Adnani galvą Jungtinės Valstijos buvo paskyrusios 5 milijonų dolerių premiją.

  Šis kovotojas, kilęs iš Sirijos vakarinės Idlibo provincijos, buvo prisidėjęs prie džihadistų judėjimo Irake, kur buvo pavaldus islamistų tinklo "al Qaeda" velioniui lyderiui Abu Musabui al Zarqawi (Abu Musabui Zarkaviui).

  Dar šia tema

  Turkijoje per vestuves sprogo bomba, 50 žmonių žuvo, 94 sužeisti
  Ekspertas: Rusijos ir Sirijos santykiai kitų šalių neliečia
  Turkijoje sprogo užminuotas sunkvežimis: žuvo 11 žmonių
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos