13:17 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Pandos. Archyvinė nuotrauka

  Didžioji panda jau ne nykstančių gyvūnų sąraše

  © Фото: pixabay.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10410

  Tarptautinė gamtos išsaugojimo sąjunga pakeitė didžiosios pandos statusą Raudonojoje knygoje. Dabar ji priskiriama pažeidžiamos rūšies gyvūnams.

  VILNIUS, rug 5 — Sputnik. Oficialusis šio visų mylimo gyvūno statusas pasikeitė iš "nykstančio" į "pažeidžiamą", praneša Tarptautinė gamtos išsaugojimo sąjunga (TGIS) oficialiame tinklalapyje. Tai lėmė pandų populiacijos Kinijoje išaugimas.

  "Pavojaus lygio (pandoms — Sputnik) mažėjimas rodo apie dešimtmečius sėkmingai vykdytą Kinijos vyriausybės darbą, skirtą išsaugoti svarbias gyvūnų rūšis", — sakė TGIS direktorius Lo Cze Pinas.

  Kinijos, pandą vadinančios savo nacionaliniu gyvūnu, dėtos pastangos davė vaisių ir pandų populiacija išaugo. Naujausiais duomenimis, šiuo metu laisvėje gyvena 1864 suaugusios pandos. Tiksliai nėra žinoma, kiek jos turi jauniklių, tačiau manoma, kad priskaičiavus juos iš viso pasaulyje gyvena apie 2060 didžiųjų pandų. 

  "Kelių tyrimų duomenys rodo, kad prieš tai vykęs pandų populiacijos mažėjimas buvo sustabdytas ir jų populiacija ėmė augti", — rašoma TGIS išplatintame pranešime.

  Apie pandos statuso pokytį pranešta atnaujinus TGIS sudaromą Tarptautinę raudonąją knygą. 

  Deja, knygos atnaujinimas atnešė ir blogų žinių. Kalnų gorila — didžiausias pasaulio žinduolis — tapo nykstančia rūšimi.

  Dar šia tema

  Didžioji panda Fao Fao Belgijoje susilaukė mažylio
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos