16:33 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Lenkijoje uždrausta parduoti elektronines cigaretes nepilnamečiams. Lietuva tokį įstatymą priėmė pernai.

  VILNIUS, rug 8 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio Lenkijoje įsigalioja draudimas parduoti elektronines cigaretes nepilnamečiams ir jas rūkyti vietose, kur rūkymas draudžiamas, praneša BNS.

  Tokį draudimą liepą priėmė šalies parlamentas, prilyginęs elektronines cigaretes tradiciniams rūkalams. Nuo šiol tokias cigaretes yra draudžiama parduoti jaunesniems nei 18 metų asmenims ir jas rūkyti visur, kur rūkymas draudžiamas.

  Cigarečių pakelis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Naujasis įstatymas taip pat neleidžia reklamuoti elektroninių cigarečių, perkiauti jomis internetu ar pardavimo automatuose.

  Skaičiuojama, kad 38 milijonus gyventojų turinčioje Lenkijoje elektronines cigaretes rūko pusantro milijono žmonių. Pardavimai šiame sektoriuje sudaro maždaug 115 milijonų eurų per metus.

  JAV ir keliose Europos valstybėse draudžiama rūkyti elektronines cigaretes uždarose patalpose.

  Lietuvoje Seimas taip pat apribojo elektroninių cigarečių rūkymą. 2015 metų birželio mėnesį Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pakeitimus.

  Visur, kur draudžiamas paprastų cigarečių ar kitų tabako gaminių rūkymas, Seimas uždraudė rūkyti ir elektronines cigaretes. Rūkyti elektronines cigaretes uždrausta visose švietimo ir sveikatos įstaigose, bendrose gyvenamose ar kitose bendro naudojimo patalpose, viešajame transporte, viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, automatų ar bingo salonuose, kitose laisvalaikio įstaigose, sporto salėse ir kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose, taip pat savivaldybių uždraustose rūkyti viešose vietose.

  Seimo įsakymu nuo 2015 metų gegužės uždrausta parduoti elektronines cigaretes nepilnamečiams.

  Nerūkyti!
  © Sputnik /
  Nerūkyti!

  Dar šia tema

  Lietuva švenčia Pasaulinę dieną be tabako

  Svarbiausios temos