04:51 2018 Balandžio 21
Vilnius+ 10°C
Tiesioginis eteris
  Serena Williams. Archyvinė nuotrauka

  WADA leido seserims Viljams ir gimnastei Bails vartoti dopingą

  © Sputnik / Мартин Сидоряк
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Hakerių grupė išplatino informaciją apie antidopingo agentūros oficialius leidimus žinomiems pasaulio sportininkams vartoti uždraustus preparatus.

  VILNIUS, rug 13 — Sputnik. Tenisininkės Serena ir Venus Williams (Viljams) su Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) leidimu terapiniais tikslais vartojo uždraustus preparatus. Apie tai paskelbė įsilaužusi į agentūros duomenų bazę hakerių grupė Fancy Bear, praneša RIA Novosti.

  Išplatinti dokumentai liudija, jog Amerikos gimnastė Simona Baails nebuvo diskvalifikuota, nepaisant teigiamo dopingo testo.

  Turimais duomenimis, Serena Viljams 2010-aisiais, 2014-aisiais ir 2015-aisiais metais  su WADA pritarimu vartojo oksikodoną, hidromorfoną, prednizoloną ir metilprednizoloną. Jos seseriai Venus 2010-2013 metais buvo leista vartoti prednizoloną, prednizoną, triamcinolą ir formoterolą. Informacijos apie diagnozes, dėl kurių buvo leistas preparatų vartojimas, dokumente nėra.

  Šių metų rugpjūčio mėnesį Bails testas dėl metilfenidato (psichostimuliatorius) buvo teigiamas, tačiau ji dalyvavo Rio de Žaneire vykusioje Olimpiadoje, kur laimėjo keturis aukso medalius. Be to 2012-2014 metais jai buvo leista vartoti amfetaminą/dekstroamfetaminą.

  Dar viena Rio triumfuotoja krepšininkė Elena Delle Donn 2016 metų rugpjūtį buvo sugauta, vartojus amfetaminą, o 2014 metais gavo leidimą vartoti amfetaminą ir hidrokortizoną. Visos šios medžiagos  įtrauktos į WADA uždraustų medžiagų sąrašą.

  Dar šia tema

  Rusijoje prasidėjo alternatyvioji Parolimpiada
  Rusijos paraolimpinė rinktinė nedalyvaus Olimpiadoje
  Meldoniumas ar Rio: bėgikė Balčiūnaitė diskvalifikuota 8 metams
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos