04:16 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  116

  Europos Sąjungos ir NATO sostinėje gyvena apie 150 tūkstančių žmonių. Anot pačių Briuselio gyventojų, vietinių mieste kiek daugiau, nei pusė, kita dalis — atvykėliai. Kai kuriuos kvartalus šiandien galima drąsiai vadinti arabiškais, o mišrios santuokos jau nieko nestebina.

  BRIUSELIS, rug 17 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Belgijos sostinė — trečias iš pačių turtingiausių (pagal nominalų BVP vienam gyventojui) miestas Europoje po Liuksemburgo ir Londono. Miesto ekonominės gerovės pagrindas — gastronomija ir turizmas.

  Briuselio Didžioji aikštė. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Липовец

  Nedidelėje miesto istorinėje dalyje, esančioje aplink Rotušės aikštę — šimtai kavinių ir restoranų, į kurių valgiaraštį būtinai įtraukti žinomas Belgijos alus ir šokoladiniai desertai. Populiariausias užkandis "prie alaus" — gruzdintos bulvytės.

  Garsių Briuselio vaflių su plakta grietinėle, kurių receptą saugo labiau nei valstybės paslaptis, galima paragauti konditerijoje prie "Besišlapinančio berniuko". Ši lėlės dydžio statulėlė — pagrindinis miesto simbolis. Jo atvaizdas puošia ne tik visus suvenyrus, jo atvaizdu milžiniškais graffiti padabintos pastatų sienos, o Briuselio aludėse "alaus iš berniuko" srovele pripildo bokalus. Aludžių ir restoranų staliukai, laukdami lankytojų, stovi tiesiai ant siaurų Briuselio gatvelių grindinio.

  Граффити с писающим мальчиком - символом Брюсселя
  © Sputnik / Александр Липовец
  Grafitis su "besišlapinančiu" berniuku — Briuselio simbolis

  "Jei anksčiau centrinėse, istorinėse Europos sostinėse gyveno patys turtingiausi šalies gyventojai, tai dabar jose viešpatauja emigrantai. Esmė tame, kad istoriniuose centruose daugiausiai lankosi turistai — pagrindiniai suvenyrų pirkėjai, o pagrindiniai suvenyrų pardavėjai yra pabėgėliai iš Afrikos ir Artimųjų Rytų", — paaiškino Sputnik korespondentui Anna — nedidelio restorano Rotušės aikštės rajone savininkė.

  Цыганка с ребенком просит милостыню
  © Sputnik / Александр Липовец
  Čigonė su vaiku prašo malonės

  Anna papasakojo, kad anksčiau Briuselis buvo tylus, beveik provincialus miestas, kuriame kūrė flamandų menininkai ir architektai. Tačiau XX-ojo amžiaus pabaigoje gyvenimas mieste smarkiai pasikeitė.

  Apsukrūs belgai, gavę viešai neatskleistą informaciją apie tai, kad Europos anglių ir plieno bendrija greitu laiku gali būti pertvarkyta į Europos valstybių sąjungą, nusprendė pasiūlyti Briuselį kaip naują Europos verslo imperijos sostinę.

  Пожилой араб отдыхает
  © Sputnik / Александр Липовец
  Garbaus amžiaus arabas ilsisi

  Per trumpą laiką buvo pastatytas būsimo Europos Parlamento pastatų kompleksas. Kai Europos Sąjunga XX-ojo amžiaus 90-aisias metais metais buvo įkurta de jure, kilo klausimas kur įsikurs ES būstinė. Tada ir buvo pasiūlyta įkurti ją beveik baigtame komplekse netoli Belgijos monarchų rezidencijos.

  Здание Европарламента в Брюсселе
  © Sputnik / Александр Липовец
  Europos Parlamento pastatas Briuselyje

  Reikšmingu momentu buvo ir tai, kad nuo 1967 metų būtent Briuselyje įsikūrė Šiaurės Atlanto aljanso štabo būstinė. Taip Briuselis tapo ne tik Belgijos, bet ir naujos suvienytos Europos sostine.

  Dar šia tema

  Pirmos Britanijos diplomatijos vadovo Džonsono derybos Briuselyje
  Didžioji panda Fao Fao Belgijoje susilaukė mažylio
  Geležinkelio avarija Belgijoje: yra žuvusiųjų ir sužeistųjų
  Belgijoje prieglobsčio prašantis žmogus peiliu sužalojo kunigą
  Belgijos vadovybė aptars būtinybę sustiprinti saugumo priemones

  Svarbiausios temos