04:59 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Lenkijos vėliava. Archyvinė nuotrauka

  Punsko lietuvių mokykla atšventė 100-metį

  © Flickr/ Lukas Plewnia
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (160)
  95 0 0

  Užsienio reikalų viceministras pasveikino lietuviškos Vidugirių mokyklos Punske bendruomenę, švenčiančią mokyklos 100-metį.

  VILNIUS, rug 18 — Sputnik. Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius rugsėjo 17 dieną dalyvavo lietuviškos Vidugirių pagrindinės mokyklos 100-mečio šventėje, pranešė užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Sveikindamas mokytojus, moksleivius ir visą Punsko krašto bendruomenę, viceministras pabrėžė Vidugirių mokyklos svarbą puoselėjant ir saugant lietuvybę, palaikant ryšius su Lietuva ir kartu perdavė ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimus mokyklos bendruomenei šios reikšmingos sukakties proga.

  Viceministras savo kalboje pabrėžė, jog mokykla — tai ne tik sienos ir plytos, o pirmiausiai mokiniai, mokytojai ir visa mokyklos bendruomenė.

  Būtent jiems ir padėkojo Bekešius už draugiškų Lietuvos ir Lenkijos ryšių palaikymą.

  "Jūsų mokyklos puoselėjamos vertybės ir lietuvybė prisideda prie draugiškų mūsų bendruomenių ir Lietuvos — Lenkijos santykių kūrimo. Nepaisant to, kad vis atsiranda norinčių įkalti plieštą tarp mūsų draugiškų šalių — jiems tas nepavyks, nes esate jūs, kurie statote mus jungiančius tiltus", — sakė Bekešius.

  Viceministras dalyvavo Vidugirių mokyklos 100-tojo jubiliejaus mišiose Vidugirių koplyčioje, taip pat aplankė Seinų lietuvių „Žiburio" mokyklą, padėjo gėlių prie Antano Baranausko paminklo Seinuose ir Beržininkų kapinėse prie Lietuvos ‎karių, žuvusių už Tėvynės laisvę, kapų.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (160)

  Dar šia tema

  Lietuva antrą kartą per metus parems pasaulio lituanistines mokyklas
  Lietuva, Lenkija ir Ukraina kartu aptars tragiškus istorinius įvykius
  Lenkijos VRM: pabėgėliai bando sukurti maršrutą per Baltarusiją

  Svarbiausios temos