04:28 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Hilari Klinton. Archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: JAV demokratai pasiruošę pakeisti Klinton

  © Sputnik / Mike Segar
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  88 0 0

  Amerikoje atliekamos visuomenės apklausos siekiant isiaiškinti, kas iš demokratų galėtų pakeisti lenktynėse į prezidento postą Hillary Clinton (Hilari Klinton), kuri turi problemų su sveikata.

  VILNIUS, rug 18 — Sputnik. Dauguma JAV Demokratų partijos šalininkų yra pasirengę pakeisti Klinton Bernie Sandersu (Berniu Sandersu), jei to pareikalaus jos sveikatos būklė, praneša "The Washington Times" su nuoroda į Amerikos analitinio centro "Rasmussen Reports" apklausą.

  Analitinio centro ekspertai pasiteiravo Amerikos demokratų, kas galėtų pakeisti Klinton, jei ji bus priversta trauktis iš lenktynių dėl prezidento posto dėl sveikatos būklės.

  Tarp respondentų 48% pirmenybę teikė Bernio Sanderso kandidatūrai, buvusiam Klinton varžovui partijoje, 22% pakeistų ją JAV viceprezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), 14% — Virdžinijos valstijos senatoriumi Timu Kaine (Timu Keinu).

  "Rasmussen Reports" taip pat išsiaiškino, kad dauguma rinkėjų-demokratų (46%) mani, kad žiniasklaida per daug dėmesio skiria kandidatės sveikatos būklei. Dar 28% — priešingai įsitikinę, kad naujienų šia tema nepakankama.

  Kaip pažymi WT, klausimai dėl Klinton sveikatos būklės "persekioja" jos rinkiminį štabą po to, kai Niujorke rugsėjo 11-osios aukų minėjimo ceremonijos metu ji pasijuto blogai ir ankščiau išvažiavo iš renginio.

  Klinton preišrinkiminė būstinė paskelbė pareiškimą, kuriame asmeninė politikės gydytoja Lisa Bardack (Liza Berdak) praneša, kad 68-metų kandidatei į prezidento postą diagnozuota pneumonija.

  JAV prezidento rinkimai įvyks lapkričio 8 dieną.

  Tai pirmas kartas per 240 metų trunkančią JAV istoriją, kai dėl Baltųjų rūmų šeimininko posto varžysis kandidatė moteris.

  Temos:
  Kas užims JAV prezidento postą (42)

  Dar šia tema

  Apklausa: lietuviai renkasi Obamą
  Klinton: būsiu prezidente visiems amerikiečiams
  Trampas: nugalėjome fašizmą ir komunizmą, įveiksime ir terorizmą
  Trampas: Krymas gali tapti Trečiojo pasaulinio karo priežastimi
  Trampas nuves respublikonus atgal į Baltuosius rūmus
  Trampas abejoja, kad tapęs prezidentu gins Baltijos šalis nuo Rusijos

  Svarbiausios temos