13:18 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Krymas. Archyvinė nuotrauka

  ES nepripažįsta Krymo išrinktų Rusijos Valstybės Dūmos deputatų

  © Sputnik / Алексей Мальгавко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10101

  Europos Sąjunga nepripažįsta rinkimų pusiasalyje, nes ji nepripažino Krymo ir Sevastopolio įėjimo į Rusijos sudėtį, teigia ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini oficialus atstovas.

  VILNIUS, rug 20 — Sputnik. Europos Sąjunga nepripažįsta Krymo išrinktų Rusijos Valstybės Dūmos deputatų, nes laiko rinkimų organizavimą pusiasalyje neteisėtu, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau ES užsienio politikos vadovės Federicos Mogherini oficialus atstovas pareiškė, kad Europos Sąjunga nepripažįsta rinkimų pusiasalyje, nes ji nepripažino Krymo ir Sevastopolio įėjimo į Rusijos sudėtį. 

  Komentuodamas šį pranešimą ES atstvovas patikslino, kad "bet kurie Valstybės Dūmos nariai, pretenduojantys atstovauti Krymo arba Sevastopolio interesus, nebus pripažinti kaip šių teritorijų, kurios yra ukrainiškos, atstovais".

  "Į juos bus žiūrima laikantis ES Krymo ir Sevastopolio (įėjimo į Rusijos sudėtį — Sputnik) nepripažinimo politikos", — pareiškė pašnekovas, panoręs likti anonimu.

  Kryme buvo įkurtos trys vienmandatės apygardos, Sevastopolyje — viena.

  Dar iki balsavimo Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paragino G7 ir ES nepripažinti rinkimų pusiasalyje legitimumo.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014-aisiais metais surengto  referendumo, kuriame 96,77% Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už įėjimą į Rusijos Federacijos sudėtį.

  Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014-ųjų metų vasarį. Ukraina tebelaiko Krymą savo, tačiau laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikantis tarptautinių teisių ir Jungtinių tautų įstatų nubalsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".

  Dar šia tema

  Baltijos šalys pasirengusios rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą pravedimui
  Lietuvoje problemų su rusų balsavimu rinkimuose į Valstybės Dūmą nebus
  Rinkimai į Rusijos Dūmą Lietuvoje vyks keturiose apylinkėse
  Putinas nustatė deputatų rinkimų į Rusijos Valstybės Dūmą datą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos