15:00 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Niujorke prezidentei Lietuvių kultūros muziejus įteikė "Metų žmogaus" apdovanijimą. Amerikos lietuviai dėkingi prezidentei už tautos bei kultūros puoselėjimą.

  VILNIUS, rug 23 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito Niujorke metu atsiėmė Lietuvių kultūros muziejaus įsteigtą „Metų žmogaus" apdovanojimą. Šis prizas šalies vadovei įteiktas už ženklų jos indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą, praneša prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Metų žmogaus" apdovanojimas buvo įsteigtas dar 1969 metais. Kasmet jis teikiamas Lietuvai, jos kultūrai ir pažangai nusipelniusiems žmonėms.

  "Kad ir kur begyventume, mus visus jungia stiprūs jausmai Tėvynei, skatinantys galvoti, ką dar bendromis jėgomis turėtume nuveikti dėl šiandieninės ir būsimos Lietuvos", — atsiimdama apdovanojimą sakė prezidentė.

  Anot prezidentės, Tėvynę reikia saugoti, "ją ateityje turėsime perduoti augančiomis kartoms taip, kaip mums perdavė mūsų tėvai".

  Pasak valstybės vadovės, Lietuva labai vertina tai, kad gali pasikliauti JAV lietuvių bendruomenės parama. Prezidentės teigimu, būtent čia susibūrusi mūsų tautiečių bendruomenė daug prisidėjo Lietuvai kovojant dėl nepriklausomybės praėjusio amžiaus pabaigoje.

  "Ji taip pat prisideda įtvirtinant mūsų valstybės saugumui ypatingai svarbią Lietuvos ir JAV partnerystę", — teigė Grybauskaitė.

  Lietuvių kultūros muziejų Čikagoje dar 1966 metais savomis lėšomis įkūrė mūsų šalies garbės konsulas Stanley Balzekas. Muziejuje pristatoma Lietuvos kultūra ir istorija, vyksta įvairūs koncertai, kino peržiūros bei seminarai.

  Pirmaisiais jo veikimo dešimtmečiais muziejaus tikslas buvo nuolat lankytojams teikti neginčijamus dokumentinius įrodymus, kad Lietuva turi teisę egzistuoti kaip nepriklausoma šalis ir skatinti šioje Atlanto pusėje gyvenančius lietuvius visais įmanomais būdais kovoti dėl valstybės nepriklausomybės atkūrimo.

  Dar šia tema

  Buvęs prezidentas Valdas Adamkus — Šiaulių garbės pilietis
  Grybauskaitė: nebūkime abejingi Lietuvos likimui ir išlikimui
  Grybauskaitė užimė 72-ą vietą galingiausių pasaulio moterų šimtuke

  Svarbiausios temos