05:32 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  92

  Iš nuskendusio, migrantus gabenusio laivo pavyko išsigelbėti maždaug 150 žmonių iš 450. Tarp nuskendusių daug moterų ir vaikų, kurie nemokėjo gerai plaukti.

  VILNIUS, rug 23 — Sputnik. Viduržemio jūroje prie Egipto krantų gelbėtojai rado 115 skenduolių, praėjus beveik trims dienoms po šimtus migrantų į Europą plukdžiusio laivo tragedijos, praneša BNS.

  Beheiros provincijos gubernatorius Mohammedas Sultanas (Mohamedas Sultanas) naujienų agentūrai "The Associated Press" sakė, kad baiminamasi, jog žuvusiųjų gali būti dar daugiau.

  Migrantus gabenęs laivas apvirto ir nuskendo trečiadienį beveik už 12 kilometrų nuo Rašido (Rozetos) uostamiesčio Nilo deltoje. UNHCR duomenimis, laivu plaukė maždaug 450 žmonių, nors valstybinė naujienų agentūra MENA anksčiau pranešė, kad jų galėjo būti net 600.

  Maždaug 150 žmonių, daugiausia egiptiečių, pavyko išsigelbėti, tačiau nuskendo daug moterų ir vaikų, kurie nemokėjo gerai plaukti ir pasitraukti nuo apvirtusio laivo.

  Dar prieš kelis mėnesius Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūra "Frontex" įspėjo, kad vis daugiau į Europą norinčių patekti migrantų keliauja į Egiptą, iš kur leidžiasi į pavojingą kelionę jūra.

  Neteisėtu žmonių gabenimų užsiimantys asmenys perpildo neretai palaikius laivus žmonėmis, kurie už kelionę pakloja nemenkas sumas.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Šiandien Vilniuje galima geriau pažinti pabėgėlius
  Pasaulį krečiantys konfliktai privertė palikti namus 28 mln vaikų
  Seimo narys: per 48 valandas išsiųsti grėsmę keliančius užsieniečius

  Svarbiausios temos