04:29 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Parduotuvė. Archyvinė nuotrauka

  Britai atidarė išmesto maisto prekybos centrą

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Aktyvistų pastangų dėka Jungtinėje Karalystėje atsirado parduotuvė, kurioje prekiaujama prekybos centrų išmestais maisto produktais.

  VILNIUS, rug 24 — Sputnik. Parduotuvė įsikūrė netoli Lidso miesto centrinėje Didžiosios Britanijos dalyje, praneša Sputnik Estija su nuoroda į "Independent".

  Parduotuvė buvo atidaryta "Real Junk Food Project" aktyvistų iniciatyva. Parduotuvėje-sandėlyje galima įsigyti maisto produktų, kuriuos išmetė kiti prekybos centrai ir įmonės. Už prekes pirkėjai moka tiek, kiek gali. Tokiu būdu parduotuvės savininkai tikisi padėti skurdžiai gyvennančioms šeimoms, kurioms sunku išmaitinti vaikus.

  Projekto "Real Junk Food Project" įkūrėjas Adamas Smitas pranešė, kad planuoja panašias parduotuves atidaryti kiekviename Didžiosios Karalystės mieste. Parduotuvės-sandėliai taip pat teiks duonos, vaisių ir pieno produktų perteklių į mokyklas.

  Analogiškas prekybos centras šiemet buvo atidarytas Danijos sostinėje — Kopenhagoje.

  "Maisto bankas" — 15 metų Lietuvoje 

  "Maisto bankas" Lietuvoje veiklą pradėjo 2001 metais. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradėtos organizuoti "Maisto banko" akcijos, kurių metu šimtai ne pelno organizacijų ir tūkstančiai savanorių padėjo rinkti žmonių skurstantiesiems aukojamą maistą.

  2015 metais organizacija išdalino 6 111 tonų maisto už 7,2 milijonus eurų, šią paramą maistu gavo 270 tūkstančių nepasiturinčių asmenų — bedarbių, vienišų vaikus auginančių mamų, daugiavaikių šeimų, neįgaliųjų, pagyvenusiųjų ir kitų.

  Pirmasis "Maisto bankas" buvo įkurtas prieš 43 metus JAV. Jo tikslas — kova su skurdu ir rocionalus maisto naudojimas. Šiandien tūkstančiai "Maisto bankų" veikia visame pasaulyje.

  Per pastarąjį dešimtmetį nemažai tokių organizacijų atsirado ir Europoje, pavyzdžiui, Vokietijoje jų 100, o Olandijoje — 125.

  Dar šia tema

  PVM lengvatos reikalingos būtiniausiems maisto produktams
  Privalomos maistingumo deklaracijos padės išsirinkti sveikesnį maistą
  Baltijos šalių maisto produktų krepšelis

  Svarbiausios temos