07:12 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka

  Kalė stovykla — nepavykęs bandymas susidoroti su migrantų krize

  © Sputnik / Михаил Воскресенский
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Prancūzijos vadovo teigimu, nuo karo pabėgusiems žmonėms sąlygos Kalė migrantų stovykloje yra "nepriimtinos".

  VILNIUS, rug 24 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) išreiškė viltį, kad pareigūnams artimiausias keletą savaičių pavyks perkelti iki 9 tūkstančių migrantų iš skurdžios stovyklos Kalė į priėmimo centrus visoje Prancūzijoje, praneša BNS.

  Paryžius. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кристина Афанасьева

  Šeštadienį lankydamasis viename iš 164 šalyje veikiančių priėmimo centrų Tūro mieste, Hollande'as pakartojo pažadą uždaryti "Džiunglėmis" pramintą Kalė stovyklą.

  Jo teigimu, sąlygos šioje stovykloje "nepriimtinos", ypač nuo karo pabėgusiems žmonėms. Kalė stovykla tapo nepavykusių vyriausybės pastangų susidoroti su Europos migrantų krize simboliu.

  Priėmimo centruose 40–50 žmonių galės apsistoti iki keturių mėnesių, kol bus nagrinėjami jų prašymai suteikti prieglobstį, nurodė F.Hollande'as. Prieglobsčio nesiekiantys migrantai bus deportuoti.

  Vis dėlto daugelis konservatyvių pažiūrų vietos politikų buvo nusistatę prieš tokių centrų steigimą.

  Liepos 22 dieną iš kitos stovyklos šiaurės Paryžiuje buvo evakuota apie 2 500 migrantų. Tai buvo didžiausia tokio pobūdžio operacija mieste.

  Rugsėjo 16 dieną Paryžiaus policija evakuavo palapinių stovyklą, kurioje antisanitarinėmis sąlygomis glaudėsi apie 1 500 migrantų, daugiausia — atvykėliai iš Sudano, Eritrėjos ir Afganistano. 

  Europa išgyvena rimčiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ją, visų pirma, sukelė, ginkluoti konfliktai ir ekonominės problemos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse. Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, 2016 metais į Europą jūra atvyko 181476 migrantai ir pabėgėliai.

  Dar šia tema

  Pasaulį krečiantys konfliktai privertė palikti namus 28 mln vaikų
  Didelis imigrantų skaičius kelia nerimą visam pasauliui
  Europos Sąjunga dar turi paskirstyti 98% pabėgėlių
  Vokietijoje migrantai per 3 mėnesius padarė dešimtį tūkstančių nusikaltimų

  Svarbiausios temos