15:17 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Hakeriai ir vėl paskelbė pavogtus duomenis, kurių tikrumą pripažino WADA.

  VILNIUS, spal 4 — Sputnik. Tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) patvirtino, kad šešta dokumentų dalis, hakerių išplatinta  iš "Fancy Bear", yra tikra, praneša RIA Novosti.

  Hakeriai eilinį kartą sugebėjo įsilaužti į Antidopingo administravimo ir vadybos sistemos (ADAMS) duomenų bazę. Išplatintuose dokumentuose figūruoja sportininkai, kurie WADA leidimu vartojo dopingą.

  Kas sąraše

  Viso naujame sąraše 20 sportininkų, atstovaujančių 14 šalių, pavardės. Žinomiausi iš jų — dukart Olimpiniai čempionai Australijos plaukikė Emily Seebohm (Emili Sibom) ir Didžiosios Britanijos atletas Alistair Brownlee (Alisteris Braunlis).

  Dokumentuose skelbiama, kad Sibom teisėtai naudojo prednizoloną, o Braunlis — acetazolamidą. Pasak antidopingo agentūros, sportininkai sportininkai vartojo uždraustus preparatus terapiniais tikslais.

  Kiti sportininkai, kurių pavardės yra naujajame dokumente, atstovauja įvairiuoms sporto šakoms — nuo žolės riedulio iki sunkiosios atletikos.

  Seni pasiteisinimai

  Wada pranešimas, publikuotas agentūros titnklalapyje iškart po informacijos nutekėjimo, beveik visiškai kartoja komentarus po ankstesnių įsilaužimų. Kovotojai su dopingu ir vėl pabrėžė, kad "labai rimtai" reaguoja į hakerių veiksmus ir glaudžiai dirba su teisėsaugos institucijomis ir nacionalinėmis antidopingo agentūromis.

  Be to, WADA pažymėjo, kad hakeriai įsilaužant į ADAMS naudojo "fišingo" (phishing) ataką.

  "Ligotų" sportininkų skaičius višija šimtą

  Nauji "Fancy Bear" demoskavimai tapo jau šeštais. Viso hakeriams pavyko gauti prieigą prie 127 sportininkų, kuriems WADA leido naudoti uždraustus preparatus, duomenų.

  Didžiausią rezonansą sukėlė tenisininkų dokumentai. Buvo nustatyta, kad dopingą vartoja seserys Venus (Vinus) ir Serena Williams(Viljams), Petra Kvitova ir Rafaelis Nadalis.

  Dar šia tema

  Antidopingo agentūrų vadovai ragina reformuoti WADA
  Meldoniumas ar Rio: bėgikė Balčiūnaitė diskvalifikuota 8 metams

  Svarbiausios temos