00:17 2018 Kovo 20
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Sirija. Archyvinė nuotrauka

  Vokietijos žiniasklaida: Sirija gali atkartoti Afganistano likimą

  © Sputnik/ Валерий Мельников
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  9201

  Vokietijos leidinio "Handelsblatt" žurnalistas mano, jog Persijos įlankos valstybės nenusiramins, kol iš Sirijos nepadarys antro Afganistano.

  VILNIUS, spal 17 — Sputnik. Sirijos kariuomenė anksčiau ar vėliau sugebės užimti Alepą ir kontroliuoti jį, tačiau karas Sirijoje tokiu atveju nesibaigs, nes Persijos įlankos valstybės pasiruošusios padaryti iš šalies antrą Afganistaną,praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos leidinį "Handelsblatt".

  Situacija Sirijoje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Валерий Мельников

  Tas, kas kontroliuoja Alepą, išlaiko svarbų strateginį punktą tarp Viduržemio jūros ir Efrato, todėl Sirijos kariuomenė iš visų jėgų bando iš sukilėlių atkovoti miestą.

  "Anksčiau ar vėliau Alepą  visiškai valdys Sirijos Vyriausybė, tačiau opozicija tęs kovą", — teigiama pranešime.

  Buvęs JAV ambasadorius Sirijoje Robertas Fordas mano, jog visa tai gali tęstis dar penkis ar net dešimt metų, bet "Asadas liks suskaidytos šalies vadovu".

  Leidinys cituoja arabų kilmės žurnalistą Sarkisą Naoumą, kuris mano, kad Persijos įlankos šalys, kurios palaiko sukilėlius, artimiausiu metu pasistengs, kad karas pasibaigtų Damasko naudai.

  "Persijos įlankos šalims šis karas yra šimtametis", — rašo žurnalistas.

  Anot leidinio, 80-aisias metais, kai prasidėjo karas Afganistane, TSRS palaikė Afganistano valdžią, o Saudo Arabija aprūpindavo Islamo sukilėlius ginklais. Galiausiai Sovietų Sąjunga buvo priversta užbaigti savo dalyvavimą konflikte.

  "Galbūt, tai iki šiol neduoda Maskvai ramybės", — spėlioja straipsnio autorius.

  Pasak jo, Rusija ne tik palaiko savo sąjungininką Asadą, bet ir stiprina savo įtaką Arabijos pusiasalyje. Tuo pat metu Libano "Hezbollah" ir Irano revoliucinė gvardija toliau tęsia kovą.

  Dar šia tema

  Obama ir Putinas toliau spręs Sirijos konfliktą
  Sirijoje likviduotas vienas iš IS grupuotės lyderių
  Rusijos lėktuvai bombarduoja Siriją
  Ekspertas: Rusijos ir Sirijos santykiai kitų šalių neliečia
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos