04:21 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  108

  Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas patvirtino, kad tarptautinio balationo, kuris bus dislokuotas Lietuvoje kitų metų pradžioje, sudėtyje bus vokiečių tankai "Leopard 2", tačiau kitos atvežamos technikos nedetalizavo.

  VILNIUS, spal 27 — Sputnik. Oleko teigimu, kad Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, praneša BNS.

  "Iš tikrųjų, vokiečiai čia atvažiuos su pėstininkų kovos mašinomis, taip pat su tankais", — žurnalistams Briuselyje sakė Olekas po NATO gynybos ministrų posėdžio.

  Vokiečių vadovaujamas batalionas Lietuvoje bus dislokuotas kitų metų pradžioje.

  Ministras patvirtino, kad bataliono sudėtyje bus vokiečių tankai "Leopard 2", tačiau kitos atvežamos technikos nedetalizavo.

  Prie Lietuvoje kuriamo 1000-1200 karių bataliono taip pat prisidės Beniliukso šalys, Norvegija, Kroatija ir Prancūzija.

  Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras neseniai patvirtino, kad svarstoma kartu su šiuo batalionu Lietuvoje dislokuotos ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos "Patriot".

  Krašto apsaugos ministras sakė, kad dėl to sprendimas dar nepriimtas.

  "Mes visada kalbamės apie oro gynybą. Patys turime trumpojo nuotolio sistemas, planuojame pirkti vidutinio nuotolio sistemas, o apie ilgojo nuotolio variantą visada diskutuojame. Tačiau tai nebūtinai tiesiogiai susiję su šiuo batalionu", — sakė Olekas.

  NATO tarptautiniai batalionai nuo kitų metų taip pat bus dislokuoti Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

  Po Aljanso gynybos ministrų susitikimo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, jog prie Latvijoje kuriamo bataliono prisidės Albanija, Italija, Lenkija, Slovakija. Šiam vienetui vadovaus Kanada.

  Kuriant Jungtinės Karalystės vadovaujamą vienetą Estijoje dalyvaus Danija ir Prancūzija. Lenkijoje prie JAV kuriamo bataliono prisidės britai ir rumunai.

  "Daug valstybių labai konkrečiai paskelbė prisidėsiančios prie tarptautinių batalionų", — žurnalistams Briuselyje sakė Stoltenbergas.

  "Mūsų pajėgos bus iš tikrųjų tarptautinės, siunčiančios vienareikšmišką signalą — NATO yra vieninga", — kalbėjo jis.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Pirmas tarptautinis NATO batalionas atsiras Lietuvoje
  JAV desantininkai atvyksta į Lietuvą
  Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų

  Svarbiausios temos