04:47 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Gitara. Archyvinė nuotrauka

  Dylanas oficialiai priėmė Nobelio literatūros premiją

  © Фото: pexels.com
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8601

  Nobelio literatūros premijos laureatas Bob Dylan (Bobas Dylanas) pirmąjį kartą oficialiai pakomentavo savo laimėjimą, dėl kurio jis teigė "netekęs žado".

  VILNIUS, spal 29 — Sputnik. JAV veteranas bardas Bobas Dylanas pagaliau oficialiai pareiškė priimantis Nobelio literatūros premiją, praneša BNS su nuoroda į premiją teikiančią Švedijos akademiją.

  JAV gyvenantis dainininkas ir dainų kūrėjas šią savaitę priėmė premiją, prabėgus apie dviem savaitėms po spalio 13 dienos, kai jis buvo paskelbtas premijos laureatu.

  "Sužinojęs apie Nobelio premiją, netekau žado, – akademijos nuolatinei sekretorei Sarai Danius teigė Dylanas. — Labai vertinu man suteiktą garbę".

  Paskelbus jį premijos laimėtoju, Dylanas neatsiliepė į daugybę akademijos skambučių ir viešai nepaskelbė jokio pranešimo, tad vienas akademijos narys jį pavadino "nemandagiu ir arogantišku".

  Penktadienį akademija paskelbė, kad dar nenuspręsta, ar Dylanas pats atvyks į Stokholmą atsiimti apdovanojimo.

  Vėlyvą penktadienio vakarą Didžiosios Britanijos laikraštyje "The Daily Telegraph" paskelbtame interviu paklaustas, ar vyks į Švedijos sostinę, Dylanas atsakė: "Būtinai. Jei tai išvis įmanoma".

  Dylanas laikraščiui teigė, kad premija yra "nuostabi ir neįtikėtina". Pasak jo, "sunku tuo patikėti".

  "Ar kas nors apie ką nors panašaus svajoja? " — klausė jis.

  Paklaustas, kodėl neatsakė į akademijos skambučius, Dylanas atsakė: "Na, dabar aš čia".

  Dylanas, kurio eilės paveikė ne vieną gerbėjų kartą, yra pirmasis dainų kūrėjas, apdovanotas šia prestižine literatūros premija.

  Nobelio premijas ir piniginius prizus laimėtojams Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas (Karlas XVI Gustavas) tradiciškai įteikia gruodžio 10 dieną, minint jos įkūrėjo švedų pramoninko ir išradėjo Alfredo Nobelio mirties 1896 metais sukaktį.

  Dar šia tema

  Kolumbijos prezidentas gavo Nobelio taikos premija
  Nobelio chemijos premija paskirta už mažyčius molekulinius mechanizmus
  Lietuvis pretenduoja į Nobelio chemijos premiją
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos