23:45 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Biuletenis Moldovos rinkimuose. Archyvinė nuotrauka

  Istoriniai Moldovos rinkimai: antrasis turas įvyks

  © Sputnik / Daria Cernega
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88 0 0

  Vakar Moldovoje įvyko lemtingas istorinis įvykis. Šalyje pirmą kartą per 20 metų visuomenė rinko prezidentą, anksčiau į šį postą kandidatą skyrė parlamentas. Po pirmojo turo lyderiauja "proeuropietiška" kandidatė Maja Sandu ir "prorusiškas" kandidatas Igoris Dodonas.

  VILNIUS, spal 31 — Sputnik. Pirminiai Moldovos prezidento rinkimų rezultatai rodo, kad laimi kandidatas Igoris Dodonas, pranešė BNS.

  Moldovos prezidento rinkimuose pirmauja "prorusiškas" kandidatas, kaip vakar rodė preliminarūs rezultatai, surinkęs beveik 53% balsų.

  Rinkimų pareigūnai sakė, kad suskaičiavus kiek daugiau negu pusę balsalapių paaiškėjo, kad Igoris Dodonas, pasisakantis už glaudesnius Moldovos ryšius su Maskva, surinko 52,78% balsų.

  Buvusi Pasaulio banko ekonomistė Maja Sandu, laikoma proeuropietiška veikėja ir žadėjusi kovoti su išsikerojusia korupcija, lieka antra, surinkusi 33,82% balsų.

  Valstybės vadovo posto siekė devyni kandidatai. Jie varžėsi pirmuosiuose per pastaruosius 20 metų tiesioginiuose prezidento rinkimuose šioje šalyje.

  Šiandien Moldovos rinkimų komisija paskelbė suskaičiavusi jau 99,33% biuletenių. Todėl jau tikrai aišku, jog lapkričio 13-ąja įvyks antras rinkimų turas. Socialistų partijos lyderis Dodonas surinko 48,26%, o partijos "Veiksmas ir solidarumas" pirmininkė Sandu — 38,42%, pranešė Sputnik Moldova.

  Pirmą kartą per 20 metų

  Pirmą kartą per 20 metų moldavai tiesiogiai renka prezidentą. Tiek Europos Sąjunga su JAV, tiek ir Rusija siekia turėti daugiau įtakos 3,5 milijonų gyventojų turinčioje Moldovoje, skelbia BNS.

  Rinkimuose dalyvavo devyni kandidatai, ir favorite iš karto buvo laikomas "prorusiškas" Igoris Dodonas, vadovaujantis Socialistų partijai, kuri pasinaudojo šalies gyventojų nepasitenkinimu esama proeuropietiška vyriausybe.

  Buvusią Pasaulio banko ekonomistę Maią Sandu (Mają Sandu) palaiko norintieji, kad Moldova ir toliau eitų europiniu keliu.

  Moldovoje prezidentas skiria ir nustato užsienio politikos kryptis, tačiau svarbiems sprendimams būtinas parlamento pritarimas.

  2014 metais Moldovoje kilo politinė krizė, iš bankų sistemos dingus daugiau nei 1 milijardų JAV dolerių. Protestuojantys žmonės išėjo į gatves, ir vėliau per vienerius metus premjeras keitėsi net šešis kartus.

  Dar šia tema

  Gruzijos parlamento rinkimus laimėjo valdančioji partija
  Rinkimai Rusijoje: "Vieningoji Rusija" turi konstitucinę daugumą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos