09:09 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Sovietinių politinių represijų aukų atminimo pagerbimas Butovo poligone. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos ambasadorius dalyvavo politinių represijų aukų minėjime

  © Фото: mfa.lt
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (18)
  18 0 0

  Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas dalyvavo politinių represijų aukų minėjime Rusijos Butovo poligone, kur bendrame kape palaidota daugiau nei 600 lietuvių.

  VILNIUS, spal 31 — Sputnik. Sekmadienį akcijos "Mūsų atminties balsas" metu, dalyvaujant ambasadoriui Remigijui Motuzui su sutuoktine ir diplomatinės misijos darbuotojams, Butovo poligone buvo paminėtos Sovietinių politinių represijų aukos, praneša Lietuvos ambasados Rusijoje spaudos tarnyba.

  Spalio 30-ąją — Sovietinių politinių represijų aukų atminimo dieną — ambasadorius Motuzas dalyvavo Memorialinio mokslo iš švietimo centro "Butovas" organizuotoje akcijoje "Mūsų atminties balsas". Kartu su Rusijos nevyriausybinių organizacijų atstovais, nukentėjusiųjų giminaičiais, užsienio valstybių diplomatais ambasadorius skaitė nužudytųjų pavardes, paminėjo ir lietuvius, kurių čia buvo nužudyta ir palaidota bendrame kape daugiau nei 600.

  Buvęs NKVD šaudymo poligonas Butove yra žinomas kaip vieta, kur amžinai ilsisi sovietmečio epochos masinių egzekucijų ir politinių represijų aukos. Vien "didžiojo teroro" metu, nuo 1937 m. rugpjūčio iki 1938 m. spalio, ten buvo nužudytas 20 761 žmogus. Aukos — įvairių tautybių, religijų ir politinių įsitikinimų žmonės, daugiausia Maskvos ir jos regiono gyventojai.

  Butove 2016 metų liepos 18 dieną lankėsi ir "Misija Sibiras–2016" dalyviai prieš išvykdami į Igarką tvarkyti lietuvių tremtinių kapus.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (18)

  Dar šia tema

  Lietuviai pagerbė ištremtų į Sibirą tautiečių atmintį
  Rusijos Igarka tiesia tiltus tarp vykusių į Sibirą lietuvių kartų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos