19:49 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Ratifikavus susitarimą dėl Ukrainos asociacijos, Nyderlandai gali pareikalauti garantijų, jog Ukraina neprisijungs prie Bendrijos.

  VILNIUS, lapkr 1 — Sputnik. Tuo atveju, jeigu bus ratifikuotas Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos susitarimas dėl asociacijos, Nyderlandai gali pareikalauti iš ES oficialaus patvirtinimo, jog sutarties pasirašymas netaps pirmoju Ukrainos žingsniu į narystę, praneša RIA Novosti su nuoroda į diplomatinius šaltinius Briuselyje.

  Amsterdamas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Песня

  Nyderlandų ministras pirmininkas Mark Rutte (Markas Riute) šiuo metu ieško variantų, kaip įtikinti savo politinius oponentus Senate pritarti asociacijos susitarimui. Vienas iš tokių variantų — sutarties priedas, kuriame bus įregistruota, jog susitarimo įsigaliojimas taps pirmu Ukrainos žingsniu prie narystės ES", — sakė agentūros pašnekovas.

  Vakar Nyderlandų Vyriausybė atidėjo sprendimą dėl asociacijos susitarimo, kuriam nepritarė virš 60% Nyderlandų piliečių.

  Tačiau vėliau Riute informavo Ukrainos prezidentą Petro Porošenką, jog Amsterdamas neatšaukia ratifikacijos ir ketina tęsti konsultacijas.

  Anksčiau Riute neatmetė galimybės, jog Vyriausybė gali pateikti parlamentui įstatymo projektą dėl Nyderlandų sprendimo atšaukti šio susitarimo palaikymą. Tačiau šalies užsienio reikalų ministro Bert Koenders (Berto Kunderso) laiške parlamentui, teigiama, jog Vyriausybė iki gruodžio 15-osios pasistengs susitarti su opozicija ir išvengti tokio žingsnio.

  Susitarimą dėl Ukrainos asociacijos ratifikavo visų ES narių parlamentai išskyrus Nyderlandus. Šis susitarimas galioja preliminariai, dokumentas oficialiai įsigalios tik pritarus visoms 28 ES valstybėms.

  Dar šia tema

  Rusija Nyderlandams perdavė duomenis apie Boeing katastrofą
  Teisėta savižudybė: Nyderlandai planuoja įteisinti eutanaziją

  Svarbiausios temos